Wyniki 5 etapu z dnia 09.08.2009, Vilviestre del Pinar – Lagunas de Neila, dystans 155 km

1 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 4:00:52
2 Xavier Tondo Volpini (Spa) Andalucia Cajasur 0:00:06
3 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:00:09
4 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
5 Tom Danielson (USA) Garmin – Slipstream 0:00:26
6 Juan Mauricio Soler (Col) Barloworld 0:00:32
7 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervelo TestTeam 0:01:12
8 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:14
9 Joaquín Rodríguez Oliver (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:23
10 Philip Deignan (Irl) Cervelo TestTeam 0:01:26
11 Josep Jufre Pou (Spa) Fuji-Servetto 0:01:32
12 Ivan Rovny (Rus) Team Katusha 0:01:33
13 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:45
14 Iván Melero Coco (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon
15 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis-Ampo
16 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:02:01
17 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervelo TestTeam
18 Gianpaolo Cheula (Ita) Barloworld 0:02:03
19 Romain Sicard (Fra) Orbea 0:02:06
20 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:02:09
21 Jan Bakelandts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:18
22 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi
23 Christopher Froome (GBr) Barloworld
24 Arkaitz Durán Daroca (Spa) Fuji-Servetto
25 Alberto Fernández De La (Spa) Fuji-Servetto
26 Raul Santamarta Valvuena (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon
27 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:34
28 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:02:35
29 Byron Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:02:47
30 Ben Hermans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:53
31 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:03:00
32 Samuel Sánchez González (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:29
33 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha
34 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:38
35 Óscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo 0:03:44
36 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:51
37 Didac Ortega Orts (Spa) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:04:01
38 Francisco José Martínez (Spa) Andalucia Cajasur 0:04:11
39 José Ángel Gómez (Spa) Cervelo TestTeam 0:04:15
40 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld 0:04:58
41 Simon Gerrans (Aus) Cervelo TestTeam 0:05:15
42 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
43 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:05:44
44 Jesús Rosendo Prado (Spa) Andalucia Cajasur 0:06:46
45 Fabrice Piemontesi (Ita) Fuji-Servetto 0:07:01
46 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d’Epargne
47 Jonathan Castroviejo (Spa) Orbea 0:07:47
48 Pedro Merino Criado (Spa) Fuji-Servetto
49 Paolo Bailetti (Ita) Fuji-Servetto
50 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:07:59
51 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo
52 Gonzalo Rabuñal Rios (Spa) Xacobeo Galicia 0:08:08
53 Serafín Martínez Acebedo (Spa) Xacobeo Galicia
54 Gustavo Domínguez Lemos (Spa) Xacobeo Galicia
55 Sergio Domínguez Muñoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:08:34
56 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:09:03
57 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:09:04
58 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
59 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi
60 Joaquín Novoa Méndez (Spa) Cervelo TestTeam 0:09:09
61 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:09:23
62 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:09:37
63 Serge Pauwels (Bel) Cervelo TestTeam 0:10:01
64 Manuel Ortega Ocaña (Spa) Andalucia Cajasur 0:10:52
65 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:10:57
66 Andoni Blazquez (Spa) Orbea 0:11:04
67 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team
68 David García Dapena (Spa) Xacobeo Galicia
69 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea
70 Rafael Serrano Fernández (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:07
71 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:08
72 Reinier Honig (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:11:18
73 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:29
74 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
75 Juanjo Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
76 Nikolas Maes (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:11:33
77 Sergio Carrasco García (Spa) Andalucia Cajasur 0:11:34
78 Timmy Duggan (USA) Garmin – Slipstream
79 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 0:11:48
80 Thomas De Gent (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:12:09
81 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:12:16
82 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:12:31
83 Huub Duijn (Ned) Garmin – Slipstream 0:13:02
84 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:13:19
85 Pablo Urtasun Pérez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:42
86 José Ruiz Sánchez (Spa) Andalucia Cajasur
87 Gerben Löwik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:13:51
88 Javier Benitez Pomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:14:20
89 Jose A Carrasco Ramirez (Spa) Andalucia Cajasur
90 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon
91 Jason Donald (USA) Garmin – Slipstream 0:15:20
92 José Vicente García (Spa) Caisse d’Epargne 0:18:05
93 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne
94 Edward King (USA) Cervelo TestTeam
95 Eriz Ruiz De Erentxun (Spa) Orbea
96 Mikel Ilundain (Spa) Orbea
97 Ricardo García Ambroa (Spa) Orbea
98 Daniel Sesma (Spa) Orbea 0:18:15
99 Alexei Markov (Rus) Team Katusha 0:19:10

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 15:49:33
2 Xavier Tondo Volpini (Spa) Andalucia Cajasur 0:00:10
3 Tom Danielson (USA) Garmin – Slipstream 0:00:12
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:30
5 Juan Mauricio Soler (Col) Barloworld 0:01:11
6 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:01:16
7 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:39
8 Iñigo Cuesta López (Spa) Cervelo TestTeam 0:01:40
9 Manuel Vázquez Hueso (Spa) Contentpolis-Ampo 0:02:07
10 Philip Deignan (Irl) Cervelo TestTeam 0:02:14
11 Josep Jufre Pou (Spa) Fuji-Servetto 0:02:35
12 Ivan Rovny (Rus) Team Katusha 0:02:37
13 Alberto Fernández De La (Spa) Fuji-Servetto 0:02:42
14 Joaquín Rodríguez Oliver (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:46
15 Romain Sicard (Fra) Orbea 0:02:54
16 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:57
17 Arkaitz Durán Daroca (Spa) Fuji-Servetto 0:02:58
18 Christopher Froome (GBr) Barloworld
19 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:03:09
20 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha 0:03:11
21 Ben Hermans (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:23
22 Gianpaolo Cheula (Ita) Barloworld 0:03:24
23 Jan Bakelandts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:39
24 Iván Melero Coco (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:03:56
25 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:06
26 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
27 Samuel Sánchez González (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:08
28 Raul Santamarta Valvuena (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:04:13
29 Byron Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:04:25
30 Didac Ortega Orts (Spa) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:04:46
31 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:04:47
32 José Ángel Gómez (Spa) Cervelo TestTeam 0:05:05
33 Joan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:05:19
34 Oscar Pujol Muñoz (Spa) Cervelo TestTeam 0:05:40
35 Óscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo 0:05:57
36 Simon Gerrans (Aus) Cervelo TestTeam 0:05:59
37 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha 0:06:11
38 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld 0:06:32
39 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:08:11
40 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:08:36
41 Francisco Pérez Sánchez (Spa) Caisse d’Epargne 0:08:46
42 Serafín Martínez Acebedo (Spa) Xacobeo Galicia 0:08:54
43 Paolo Bailetti (Ita) Fuji-Servetto 0:09:13
44 Gustavo Domínguez Lemos (Spa) Xacobeo Galicia 0:09:20
45 Danny Pate (USA) Garmin – Slipstream 0:09:27
46 Fabrice Piemontesi (Ita) Fuji-Servetto 0:09:56
47 Pedro Merino Criado (Spa) Fuji-Servetto 0:09:57
48 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:10:00
49 Jesús Rosendo Prado (Spa) Andalucia Cajasur
50 Sergio Domínguez Muñoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:10:15
51 Iñaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:10:38
52 Jonathan Castroviejo (Spa) Orbea 0:10:46
53 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:10:48
54 Joaquín Novoa Méndez (Spa) Cervelo TestTeam 0:11:11
55 Serge Pauwels (Bel) Cervelo TestTeam 0:11:18
56 Gonzalo Rabuñal Rios (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:38
57 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:11:51
58 David García Dapena (Spa) Xacobeo Galicia 0:12:04
59 Juanjo Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:14
60 Francisco José Martínez (Spa) Andalucia Cajasur 0:12:18
61 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 0:12:46
62 Nikolas Maes (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:13:02
63 Enrique Mata Cabello (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:13:08
64 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea 0:13:22
65 Thomas De Gent (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:13:33
66 Timmy Duggan (USA) Garmin – Slipstream 0:13:47
67 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:14:00
68 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:14:01
69 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 0:14:09
70 Huub Duijn (Ned) Garmin – Slipstream 0:14:13
71 Reinier Honig (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:14:15
72 Manuel Ortega Ocaña (Spa) Andalucia Cajasur 0:14:16
73 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:14:17
74 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone – Caffe Mokambo 0:15:39
75 Gerben Löwik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:15:42
76 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 0:15:46
77 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:16:28
78 Jason Donald (USA) Garmin – Slipstream 0:16:33
79 Jose A Carrasco Ramirez (Spa) Andalucia Cajasur 0:16:45
80 Javier Benitez Pomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:16:54
81 Baden Cooke (Aus) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:18:00
82 Pablo Urtasun Pérez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:19:02
83 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:19:31
84 José Ruiz Sánchez (Spa) Andalucia Cajasur 0:21:17
85 Alexei Markov (Rus) Team Katusha 0:22:00
86 Julián Sánchez Pimienta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:22:19
87 Ricardo García Ambroa (Spa) Orbea 0:24:46
88 José Vicente García (Spa) Caisse d’Epargne 0:24:55
89 Rafael Serrano Fernández (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:18
90 Daniel Sesma (Spa) Orbea 0:25:47
91 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:26:40
92 Mikel Ilundain (Spa) Orbea 0:27:02
93 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:27:08
94 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos Monumental – Castilla y Leon 0:27:31
95 Edward King (USA) Cervelo TestTeam 0:28:11
96 Sergio Carrasco García (Spa) Andalucia Cajasur 0:28:22
97 Andoni Blazquez (Spa) Orbea 0:28:30
98 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne 0:32:27
99 Eriz Ruiz De Erentxun (Spa) Orbea 0:37:05