CofidisFrancuska ekipa Cofidis podała wstępny skład na Tour de Pologne. Zespół do etapowego zwycięstwa powinien poprowadzić Białorusin Aleksander Usow, znany z nieprzeciętnych umiejętności sprinterskich.
Alexandre Blain w tym roku stanął tylko raz na podium podczas etapówki Etoile de Besseges. Guillaume Blot bardzo dobrze rozpoczął sezon będąc trzeci w klasyku Trofeo Cala Millor. Kolejne starty nie były jednak tak udane. Być może przełom nastąpi w TdP.

Florent Brard, były mistrz Francji, w 2004 roku zakończył Tour de Pologne na szóstym miejscu. Herve Duclos-Lassalle nie ukończył w ubiegłym roku naszego touru, jednak tegoroczny termin, a przy tym pogoda, powinny mu bardziej pasować.

Nico Sijmens to zawodnik, któremu powinny odpowiadać nasze tereny. Szybki, potrafiący przejechać niewielkie podjazdy. W tym roku jego forma jest jednak daleka od ideału. Ekipa liczy głównie na Aleksandra Usowa. Dla Białorusina będzie to jedna z ostatnich szans, aby pokazać się menedżerom, gdyż prawdopodobnie pożegna się z posadą w obecnym zespole.

W składzie Cofidisu wystartują również Sebastien Portal i Romain Villa.

Ostateczne składy wszystkich ekip startujących w Tour de Pologne znane będą w sobotę.

Źródło: Lang Team