Prezentacja 66 Tour de PologneW warszawskim hotelu Marriott odbyła się oficjalna prezentacja 66 edycji Tour de Pologne. Na siedmiu etapach kolarze do pokonania będą mieli 1253,6 km.

Już 2 sierpnia w Warszawie rozpocznie się największe sportowe wydarzenie w naszym kraju – 66 edycja Tour de Pologne.

W tym roku wyścig rozpocznie się w Warszawie, a zawodnicy będą mieli do pokonania 9 rund po 12 kilometrów. Start wyścigu zbiega się z 65 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Warszawska Masa Krytyczna zorganizuje powstańczą masę rowerową, czyli przejazd rowerzystów ulicami Warszawy.

Wyścig zakończy się 8 sierpnia w Krakowie, a kolarze będą mieli do pokonania 1253,6 km.

tour-de-pologne-2009-mapa

“Tegoroczny wyścig będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Zmieniliśmy termin wyścigu nie tylko ze względu na pogodę. Nasz wyścig rozpoczyna się dwa tygodnie po zakończeniu Tour de France, kolarze będą bardzo zmotywowani, mają przed sobą drugą połowę sezonu i będą chcieli walczyć o punkty do rankingu UCI” – powiedział Dyrektor wyścigu Czesław Lang.

“Jeśli chodzi o gwiazdy to jest jeszcze troszkę za wcześnie o podawanie nazwisk, ale już teraz swoją obecność w TdP potwierdził  Mistrz Świata Alessandro Ballan (Lampre N.G.C.), w drużynie Liquigas pojedzie Ivan Basso. A jeśli Basso to zapewne Sylwester Szmyd” – dodał Czesław Lang.

Organizator wyścigu zadbał także o start polskich zawodników w wyścigu. Po raz kolejny na starcie stanie reprezentacja Polski, której skład poda jej selekcjoner Piotr Wadecki już 5 lipca.

Piotr Wadecki powiedział:  “Dziękujemy za ponowne zaproszenie reprezentacji na nasz narodowy Tour. Ostateczny skład kadry zaprezentuję 5 lipca po mistrzostwach Polski. Wiem, że bardzo mocno na ten start nastawia się Marek Rutkiewicz, nasz najlepszy zawodnik w ostatnich latach w TdP“.

W wyścigu wystartują wszystkie ekipy Pro Tour. Poza reprezentacją Polski dzikie karty otrzymały drużyny: Vacansoleil Pro Cycling Team oraz ISD Neri.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego portalu, na którym znajdziecie obszerne relacje z każdego etapu wyścigu.

Mapę wyścigu i poszczególnych etapów znajdziesz > tutaj

Galeria zdjęć z Prezentacji 66 Tour de Pologne > tutaj

Wywiad z Czesławem Langiem > tutaj

.

Foto: Marek Bala (naszosie.pl)