Rekordowa liczba 155 kolarzy pojawi się na starcie wyścigu Tour de Vineyards, który rozpoczyna się 2 stycznia 2009 w Nowej Zelandii

Lista startowa:

1 Heath Blackgrove (Toyota United Pro. Cycling)
2 Will Alexander (Multisport Bikes, Cervelo)
3 Jason Allen (Scotty Browns, Cervelo)
4 Jack Bauer (Star & Garter – Tasman)
5 Chris Burr (Stoke Cycles)
6 Dayle Cheatley (Trek)
7 Joseph Cooper (Subway Cycling Team)
8 Nathan Dahlberg (Star & Garter – Tasman)
9 Al Dempsey (Star & Garter – Tasman)
10 Matt Dewes (Stratford)
11 Dean Fulton (Star & Garter – Tasman)
12 James Gibson (Papanui)
14 Matt Gilbert (Kiwivelo)
15 Hayden Godfrey (Subway Cycling Team)
16 Nigel Godfrey (Papanui)
17 Timothy Hargrave (Team Type 1)
18 Matt Hinton (Atrax)
19 Andy Hughson (Trek)
20 Angus Jennings (Mainland, R&R)
21 Jamie Kidd (Avanti)
22 Ryan Kiesanowski (Papanui)
23 Justin Kerr (Velosport)
24 Gordon Mccauley (Full Cycle, Trek, Zookeepers)
25 Ross Metajetski (Velosport)
26 Paul Odlin (Star & Garter – Tasman)
27 Josh Page (Revolution Bikes)
28 Justin Price (Santa Cruz, R&R Sport)
29 Marc Prutton (Jamis)
30 Jon Richardson (R&R Sport)
31 Robin Reid (Star & Garter – Tasman)
32 Hayden Roulston (Trek)
33 Marcus Roy (Giant, R&R Sport)
34 Greg Scott (Star & Garter – Tasman)
35 James Styler (Hardys, Lifestream)
36 Brad Tilby (R&R Sport)
37 Aaron Tuckerman (Jellybelly Pro)
38 Oliver Whalley (Ventana Bikes)
39 Ashley Whitehead (R&R Sport, Delmaine)
40 Andrew Williams (Benchmark Team, Hub Cycles)
41 Jeremy Yates (Subway Cycling Team)
42 Brett Dawber (Papanui)
43 Johnathon Gee (Papanui)
44 Andrew Widdup (Am, Hardys, Blue Cycles)
45 Chris Gemmell (Trinz)
51 Michael Torckler (Better Biking)
52 Shane Archbold (Peak Fuel, Reiker)
53 David Ayre (Star & Garter – Tasman)
54 Edward Barrett (Benchmark, Chain Reaction)
55 Daniel Barry (Benchmark)
56 Josh Brannigan (Ramblers-Hawkes Bay)
57 Josh Brown (Crankit Cycles)
58 Brad Carter (Hamilton City)
59 Jonathan Coates (Cycling Rotorua)
60 James Dobson (Pegasus-Christchurch)
61 Joshua England (Subway Cycling Team)
62 Jonathan Hailstone (Hedgehog Bikes)
63 Leon Hextall (Hub Cycles)
64 Nicholas Hextall (Hub Cycles)
65 Sam Horgan (Benchmark Team)
66 Carl Jones (Bushaven Lodge)
67 Thomas Libby (Morrinsville)
68 Alex Meenhorst (Subway Cycling Team)
69 Michael Naylor (Star & Garter – Tasman)
70 Mike Northey (Kiwivelo)
71 Oliver Pearce (Peak Fuel, Hartys)
72 Shem Rodger (Morrinsville)
73 Chris Sanson (Port Nicholson Poneke)
74 Brent Sinclair (Star & Garter – Tasman)
75 Roman Van Uden (Kiwivelo)
76 James Williamson (Subway Cycling Team)
77 Ryan Wills (Cycletime, Calder Stewart)
78 Thomas Hanover (Peak Fuel)
79 Josh Barley (Hi Performance Hardware)
80 Samuel Eadie (Counties Manukau)
81 Chad Adair (Trek)
82 George Bennett (Star & Garter – Tasman)
83 Patrick Bevan (Scott, Scott Cycles Taupo)
84 Jason Blake (Vic Cycles, Smith Eyes, Allco)
85 Jason Christie (Subway Cycling Team)
86 Tom Findlay (Subway Cycling Team)
87 Simon Finucane (Rotorua Cycle Centre)
88 Taylor Gunman (Kiwivelo)
89 Kieran Hambrook (Star & Garter – Tasman)
90 Simon Honour (Kiwi Bikes)
91 Cameron Karwowski (Cuddons Marlborough)
92 James Mccoy (Trek)
93 Alex Mcgregor (Browns Avanti)
94 Ruaraidh Mcleod (Subway Cycling Team)
95 Wade Mongham (Ramblers-Hawkes Bay)
96 Michael Vink (Pegasus-Christchurch)
97 Patrick Williamson (Subway Cycling Team)
98 Sam Steele (Peak Fuel)
111 Serena Sheridan (Star & Garter – Tasman)
113 Karen Fulton (Star & Garter – Tasman)
114 Josie Giddens (Kelford Reiker)
115 Jeanne Kuhajek (Star & Garter – Tasman)
116 Britta Martin (Star & Garter – Tasman)
117 Sarah Murdoch (Velo)
121 Nicole Anderson (Hubcycles,Benchmark)
122 Michelle Bellamy (Bellamy Gallery/Emc2)
123 Laura Thompson (Benchmark Homes)
124 Chelsea Wills (Avantiplus Waitakere)
126 Tracy Clark (Thule)
128 Liz Williamson (Central Otago Wakatipu)
131 Max Riley (Star & Garter – Tasman)
132 Nick Batt (Nelson Alarms)
133 Jason Blake (Physiomed, Bikeshack)
134 Chris Charles (Star & Garter – Tasman)
135 Paul Delahunty (Morrinsville)
136 Brendan Erskine (Nz College Of Fitness)
137 Brian Grant (Star & Garter – Tasman)
138 Ben Hillery (Papanui)
139 Henry Kersten (Star & Garter Wheelers)
140 Stuart Lowe (Blue, Noret)
141 Brad Mcfarlane (Pegasus-Christchurch)
142 Glen Ostergaard (Counties Manukau)
143 Pete Sheed (Konica Minolta)
145 Bruce Boardman (Allpress Coffee/Cyco)
146 Darron Burns (Cyclone Cycles/Sele Italia)
147 Antony Clark (Reidie Cycles)
148 Paul Dowell (Village Cycles)
149 Michael Ferigo (Pegasus-Christchurch)
150 Darrell Kircher (Scotty Browns, Peak Fuel, Carrera)
151 Mark Mcginley (Star & Garter Wheelers)
152 John Mckenzie (Pegasus-Christchurch)
153 Rob Searle (Star & Garter – Tasman)
154 Nigel Vaiese (Oreosoma, Vodafone)
161 James Archbold (Cycling Timaru)
152 Tony Berggren (Bikehq)
163 Geoff Black (Star & Garter Wheelers)
164 Warren Borlase (Village Cycles)
165 Sepp Hribar (Port Nicholson Poneke)
166 Nick Kyle (Port Nicholson Poneke)
167 Brian Lippers (Wanganui)
168 Grant Ludemann (Cuddons Marlborough)
169 Peter Maich (W.D.S.F.School)
170 Darren Patterson (Foster Grahics, Village Cycles)
171 Malcolm Perry (Port Nicholson Poneke)
172 Garry Pierce (Thule, Cycleways, In Italia)
173 Wayne Pool (Star & Garter Wheelers)
174 Phil Wright (Star & Garter – Tasman)
181 Grant Stirling (Star & Garter – Tasman)
182 Richard Clark (Papanui)
183 Brent Harris (Pegasus-Christchurch)
184 Richie Howes (Star & Garter – Tasman)
185 Trevor Macdonald (Port Nicholson Poneke)
186 Symon Mitchell (Thule)
187 Malcolm Pearce (Hartnell Cool-Heat)
188 Richie Richie Van Vugt (Star & Garter – Tasman)
189 Rudy Tetteroo (Star & Garter – Tasman)
190 Martyn Williamson (Central Otago Wakatipu)
191 Paul Dahl (Kakariki, Blue Cycles)
193 Colin White (Wanganui)
195 Chris Coll (Star & Garter Wheelers)