Ostatnio informowaliśmy o dobrym rozpoczęciu belgijskiej kampanii naszej kadry do lat 17. Wówczas po wygraną sięgnął Mikołaj Legieć, a na podium stanął także Mateusz Jabłoński. Obaj młodzi kolarze powtórzyli obecność w pierwszej trójce w poniedziałek, ale po wygraną sięgnął jeszcze inny biało-czerwony – Igor Mitoraj.

Reprezentacja Polski juniorów młodszych pod czujnym okiem Macieja Stanowicza ruszyła w te święta do Belgii, gdzie bierze udział w lokalnych wyścigach dla zawodników do lat 17. Młodzi Polacy z powodzeniem mierzą się ze swoimi rówieśnikami z Belgii czy Holandii i właśnie zanotowali kolejne sukcesy.

W poniedziałkowym Grand Prix Mopertingen-Bilzen Polacy całkowicie zdominowali rywalizację i zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Na solo wygrał Igor Mitoraj, a w czwórkowym finiszu po kolejne lokaty swoich rywali ograli Mikołaj Legieć i Mateusz Jabłoński. W czołówce kręcili także pozostali biało-czerwoni, którzy przyjechali na metę przed peletonem, a właściwie tym, co z niego zostało. Szósty był Jan Bajdor, 7. lokatę zajął Adam Drozdowski, a 8. miejsce przypadło dla Filipa Podgórskiego. Brawo!

Na kolejne polskie emocje związane z występami młodych zawodników nie przyjdzie nam długo czekać. Już w piątek rusza 4-etapowy wyścig Internationale Cottbuser, czyli niemiecka impreza dla juniorów. Na bardzo międzynarodowej liście startowej znajdziemy 3 polskie ekipy – naszą reprezentację, a także zawodników ALKS Stali Grudziądz oraz nowopowstałego projektu VeloTalent Cycling Team.

Wstępna lista startowa Internationale Cottbuser 2024:

Dane dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułDavid Gaudu ponownie kontuzjowany
Następny artykułZmarł Mariusz Bilewski
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.