fot. Beat Cycling

Zawodnik zespołu BEAT Cycling Jan-Willem van Schip zdaniem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) używał podczas trzeciego etapu wyścigu Baloise Belgium Tour nielegalnej kierownicy. Wczoraj wieczorem podjęto decyzję o wyrzuceniu Holendra z wyścigu „dookoła Belgii”.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj podczas trzeciego odcinka Baloise Belgium Tour. Jednym z uciekinierów na tym etapie wyścigu „dookoła Belgii” był Holender Jan-Willem van Schip. Zawodnik zespołu BEAT Cycling jechał na rowerze z nowym modelem kierownicy typu ABB (Aero Breakaway Bar).

Po zakończeniu etapu Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zadecydowała o wykluczeniu Holendra z dalszej rywalizacji w związku z użyciem zdaniem UCI nieregulaminowego sprzętu. Oświadczenie zespołu BEAT Cycling rzuca na tę sprawę inne spojrzenie, które pokazuje niespójność w egzekwowaniu przepisów przez kolarską centralę.

Zespół BEAT Cycling z wielkim zaskoczeniem dowiedział się o dyskwalifikacji Jana-Wllema van Schipa po trzecim etapie wyścigu Baloise Belgium Tour. Decyzja o wykluczeniu z wyścigu podyktowana jest jazdą z kierownicą typu ABB, którą Jan-Willem używał podczas trzeciego etapu i która dozwolona jest według przepisów UCI. Nie rozumiemy tej decyzji. Od czasu wprowadzenia kierownicy ABB rozmawialiśmy o tym z UCI. Międzynarodowa Unia Kolarska nigdy nas nie poinformowała, że kierownica nie będzie dozwolona. UCI nie widziało, również potrzeby zaakceptowania propozycji producenta kierownicy ABB w celu dalszego zbadania dopuszczalności (tego modelu kierownicy przyp. red.). Rano przed startem trzeciego etapu rozmawialiśmy nawet o naszych zamiarach jazdy z tą kierownicą z komisarzem UCI przebywającym tutaj na miejscu. Dostaliśmy od niego zielone światło do startu z kierownicą typu ABB. UCI nie miało, co do tego żadnych zastrzeżeń. Zespół BEAT Cycling uważa, że owa ​​dyskwalifikacja Jana-Wllema van Schipa jest nieuzasadniona 

– czytamy w oświadczeniu wydanym przez holenderską ekipę.

 

Poprzedni artykułKanadyjskie klasyki: GP Quebec i GP Montréal ponownie odwołane
Następny artykułCzterech kolarzy ekipy Team BikeExchange wycofało się z Tour de Suisse z powodu grypy żołądkowej
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Niechże się Pan w końcu nauczy stawiać przecinki, bo aż zęby bolą od czytania tych wielbłądów.