Giro d’ Italia – Lista Startowa

Lista startowa Giro d’Italia 2016

Na starcie Giro stanie 198 zawodników, w tym czterech Polaków – w Lampre-Merida Przemysław Niemiec (numer 107), w Tinkoff Rafał Majka (numer 191) i Paweł Poljański (numer 196), a w Etixx-Quickstep Łukasz Wiśniowski (numer 69).

AG2R La Mondiale
1 POZZOVIVO Domenico
2 BONNAFOND Guillaume
3 DOMONT Axel
4 DUPONT Hubert
5 GRETSCH Patrick
6 HOULE Hugo
7 KADRI Biel
8 MONTAGUTI Matteo
9 PERAUD Jean Christophe
Dyrektor sportowy: KASPUTIS Arturas

Astana Pro Team
11 NIBALI Vincenzo
12 AGNOLI Valerio
13 CAPECCHI Eros
14 FUGLSANG Jakob
15 KANGERT Tanel
16 KOZHATAYEV Bakhtiyar
17 MALACARNE Davide
18 SCARPONI Michele
19 ZEITS Andrey
Dyrektor sportowy: SHEFER Alexandr

Bardiani – CSF
21 PIRAZZI Stefano
22 ANDREETTA Simone
23 BARBIN Enrico
24 BOEM Nicola
25 BONGIORNO Francesco Manuel
26 CICCONE Giulio
27 COLBRELLI Sonny
28 MAESTRI Mirco
29 RUFFONI Nicola
Dyrektor sportowy: ZANATTA Stefano

BMC Racing
31 ATAPUMA HURTADO Darwin
32 DE MARCHI Alessandro
33 DILLIER Silvan
34 KUNG Stefan
35 OSS Daniel
36 QUINZIATO Manuel
37 ROSSKOPF Joseph
38 ZABEL Rick
39 SENNI Manuel
Dyrektor sportowy: PIVA Valerio

Cannondale Pro Cycling
41 URAN URAN Rigoberto
42 CARDOSO Andre Fernando S.M.
43 CLARKE Simon
44 DOMBROWSKI Joseph Lloyd
45 FORMOLO Davide
46 MOSER Moreno
47 NAVARDAUSKAS Ramunas
48 BETTIOL Alberto
49 BROWN Nate
Dyrektor sportowy: GUIDI Fabrizio

Dimension Data
51 ANTON HERNANDEZ Igor
52 FRAILE MATARRANZA Omar
53 JIM Songezo
54 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi
55 SBARAGLI Kristian
56 SIUTSOU Kanstantsin
57 THOMSON Jay Robert
58 VAN ZYL Johann
59 VENTER Jacobus
Dyrektor sportowy: HAMMOND Roger

Etixx – Quick-Step
61 JUNGELS Bob
62 BRAMBILLA Gianluca
63 DE LA CRUZ MELGAREJO David
64 KITTEL Marcel
65 SABATINI Fabio
66 SERRY Pieter
67 TRENTIN Matteo
68 VERONA QUINTANILLA Carlos
69 WISNIOWSKI Lukasz
Dyrektor sportowy: BRAMATI Davide

FDJ
71 DEMARE Arnaud
72 COURTEILLE Arnaud
73 DELAGE Mickael
74 FISCHER Murilo Antonio
75 GENIEZ Alexandre
76 KONOVALOVAS Ignatas
77 LE GAC Olivier
78 SARREAU Marc
79 VAUGRENARD Benoit
Dyrektor sportowy: GUESDON Frederic

Gazprom – Rusvelo
81 KOLOBNEV Alexandr
82 RYBALKIN Alexey
83 ERSHOV Artur
84 FIRSANOV Sergey
85 FOLIFOROV Alexander
86 OVECHKIN Artem
87 SAVITSKIY Ivan
88 SEROV Alexander
89 SOLOMENNIKOV Andrey
Dyrektor sportowy: DEVOTI Michele

IAM Cycling
91 PELUCCHI Matteo
92 BRANDLE Matthias
93 HAUSSLER Heinrich
94 HOWARD Leigh
95 KLUGE Roger
96 TANNER David
97 WARBASSE Lawrence
98 WYSS Marcel
99 LAENGEN Vegard Stake
Dyrektor sportowy: CHIESA Mario

Lampre – Merida
100 ULISSI Diego
101 CONTI Valerio
102 FERRARI Roberto
103 KOSHEVOY Ilia
104 MODOLO Sacha
105 MOHORIC Matej
106 MORI Manuele
107 NIEMIEC Przemyslaw
109 PETILLI Simone
Dyrektor sportowy: SCIREA Mario

Lotto – Soudal
111 WELLENS Tim
112 BAK Lars Ytting
113 DE BIE Sean
114 GREIPEL André
115 HANSEN Adam
116 LIGTHART Pim
117 MONFORT Maxime
118 ROELANDTS Jurgen
119 VANENDERT Jelle
Dyrektor sportowy: LEYSEN Bart

Movistar
121 VALVERDE BELMONTE Alejandro
122 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey
123 BETANCUR Carlos
124 HERRADA LOPEZ José
125 MORENO BAZAN Javier
126 ROJAS GIL Jose Joaquin
127 SUTHERLAND Rory
128 SÜTTERLIN Jasha
129 VISCONTI Giovanni
Dyrektor sportowy: GARCIA ACOSTA Jose Vicente

Nippo – Vini Fanitini
131 CUNEGO Damiano
132 BERLATO Giacomo
133 BISOLTI Alessandro
134 BOLE Grega
135 DE NEGRI Pier Paolo
136 FILOSI Iuri
137 GROSU Eduard Michael
138 STACCHIOTTI Riccardo
139 ZILIOLI Gianfranco
Dyrektor sportowy: GIULIANI Stefano

Orica – GreenEdge
141 CHAVES RUBIO Johan Esteban
142 BEWLEY Sam
143 EWAN Caleb
144 HEPBURN Michael
145 HOWSON Damien
146 MEZGEC Luka
147 PLAZA MOLINA Ruben
148 TUFT Svein
149 TXURRUKA Amets
Dyrektor sportowy: WHITE Matthew

Giant – Alpecin
151 DUMOULIN Tom
152 ARNDT Nikias
153 DE BACKER Bert
154 HAGA Chad
155 JI Cheng
156 LUDVIGSSON Tobias
157 PREIDLER Georg
158 STAMSNIJDER Tom
159 TIMMER Albert
Dyrektor sportowy: REEF Marc

Katusha
161 TAARAMAE Rein
162 BELKOV Maxim
163 KOCHETKOV Pavel
164 KUZNETSOV Viacheslav
165 VOROBYEV Anton
166 PORSEV Alexander
167 SILIN Egor
168 TCATEVITCH Alexey
169 ZAKARIN Ilnur
Dyrektor sportowy: AZEVEDO Jose

LottoNL – Jumbo
171 KRUIJSWIJK Steven
172 BATTAGLIN Enrico
173 HOFLAND Moreno
174 CASTELIJNS Twan
175 KEIZER Martijn
176 ROGLIC Primoz
177 TANKINK Bram
178 TJALLINGII Maarten
179 VAN EMDEN Jos
Dyrektor sportowy: BOVEN Jan

Team Sky
181 LANDA MEANA Mikel
182 BOSWELL Ian
183 DEIGNAN Philip
184 HENAO GOMEZ Sebastian
185 NIEVE Mikel
186 KNEES Christian
187 LOPEZ GARCIA David
188 ROCHE Nicholas
189 VIVIANI Elia
Dyrektor sportowy: CIONI Dario

Tinkoff
191 MAJKA Rafal
192 BOARO Manuele
193 BRUTT Pavel
194 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus
195 MCCARTHY Jay
196 POLJANSKI Pawel
197 ROVNY Ivan
198 PETROV Evgeny
199 TOSATTO Matteo
Dyrektor sportowy: CENGHIALTA Bruno

Trek – Segafredo
201 HESJEDAL Ryder
202 ALAFACI Eugenio
203 BOBRIDGE Jack
204 CANCELLARA Fabian
205 COLEDAN Marco
206 DIDIER Laurent
207 NIZZOLO Giacomo
208 VAN POPPEL Boy
209 ZOIDL Riccardo
Dyrektor sportowy: BAFFI Adriano

Southeast – Venezuela
211 POZZATO Filippo
212 AMERZQUETA MORENO Julen
213 BELLETTI Manuel
214 BERTAZZO Liam
215 BUSATO Matteo
216 RODRIGUEZ Cristian
217 MARECZKO Jakub
218 MARTINEZ Daniel
219 ZHUPA Eugert
Dyrektor sportowy: SCINTO Luca