fot. Team INEOS

Popularny „El Pistolero” nie wierzy, że rywal z czasów jego kariery, czyli Chris Froome jeszcze w tym roku odejdzie z Team INEOS do innego zespołu.

W ostatnim czasie pojawiało się wiele informacji na temat niezadowolenia Chrisa Froome’a z wypowiedzi zwycięzcy ostatniej „Wielkiej Pętli” Egana Bernala. W doniesienia o rychłym odejściu z ekipy kierowanej przez Dave’a Brailsforda nie wierzy Alberto Contador, o czym opowiedział w piątek w hiszpańskim Eurosporcie.

Jeśli Froome szuka sportowego wyzwania wygranej w „Wielkiej Pętli”, a na początku Tour de France zobaczy, że Egan Bernal jest lepszy od niego może powinien rozważyć wtedy swoje odejście, ale nie teraz ze względu na strategię zespołu. Jego ambicją jest wygrać Tour de France po raz piąty i przejść do historii

– stwierdził Hiszpan.

Nadal nie wiadomo, jak po kontuzji będzie wyglądać dyspozycja 34-letniego Brytyjczyka. Być może będzie znacznie odstawiał od swoich kolegów z zespołu Egana Bernala oraz Gerainta Thomasa. Jednak „El Pistolero” uważa, że Chris Froome ma wszystko, co potrzeba, aby dołączyć do grona pięciokrotnych zwycięzców Tour de France.

Froome ma więcej niż wystarczające doświadczenie. Jeśli możesz wygrać Tour de France cztery razy, to dlatego, że masz doświadczenie z poprzednich lat. Udało mu (Froome’owi) się poradzić sobie w trudnych sytuacjach i niepowodzeniach. Dlatego też jest to dla mnie nie do pomyślenia, że ​​on w tym roku zmieni zespół na inny 

– zakończył Contador.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments