fot. Team Virtu Cycling

Mieke Kroeger (Team Virtu Cycling) wygrała po ucieczce drugi etap wyścigu Healthy Ageing Tour (kat. 2.1). Niemka wykorzystała niezdecydowanie peletonu w końcówce i wpadła na metę tuż przed Romy Kasper (Reprezentacja Niemiec) oraz Jolien D’Hoore (Boels-Dolmans).

Etap drugi wyścigu Healthy Ageing Tour liczył 135 kilometrów. Podobnie, jak dzień wcześniej, zawodniczki rywalizowały w niemal zupełnie płaskim terenie. Nie oznaczało to jednak, że na trasie brakowało emocji. Tuż po starcie peleton podzielił się bowiem na dwie części. Po zaledwie 15 kilometrach rywalizacji różnica między prowadzącą grupą, w której jechała między innymi triumfatorka ze środy, Lotta Lepistoe a grupą drugą wynosiła już niemal minutę. Ostatecznie jednak, po zaledwie 30 kilometrach jazdy doszło do połączenia stawki i wykrystalizowania się ucieczki.

W skład odjazdu dnia weszły: Mieke Kroeger (Virtu), Nicole Steigenga (Reprezentacja Holandii) i Romy Kasper (Reprezentacja Niemiec). 75 kilometrów po starcie ich przewaga wynosiła ponad trzy minuty. Do kontrataku ruszyć postanowiła Marta Jaskulska (Reprezentacja Polski), ale nie udało jej się dołączyć do jadących na czele zawodniczek.

Te 25 kilometrów przed metą miały jeszcze spory, bo liczący dwie minuty zapas nad peletonem, prowadzonym przez Boels-Dolmans. Zawodniczki tej ekipy zabrały się jednak do swojej pracy bardzo sumiennie, bowiem na dystansie kolejnych 20 kilometrów niemal całkowicie tę różnicę zniwelowały. Pięć kilometrów przed „kreską” została dogoniona Steigenga, co chyba uśpiło czujność grupy, bowiem Kroeger i Kasper, które miały już mniej, niż sto metrów zapasu nad peletonem… ponownie odjechały, wypracowując 3 kilometry przed metą około 20 sekund zapasu.

2 kilometry przed metą zaatakowała Kroeger, która zdołała wjechać na metę przed główną grupą po niemal całym dniu spędzonym w ucieczce.

Poprzedni artykułCircuit Cycliste Sarthe 2019: Gougeard na solo!
Następny artykułItzulia Basque Country 2019: Maximilian Schachmann nie do zatrzymania
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments