fot. Domin Sport

Zwycięstwem Kamila Zielińskiego (Domin Sport) zakończył się wyścig Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski w Sobótce. Podium uzupełnili Rok Korosec (Amplatz – BMC) i Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji).

Podczas ostatniej odsłony wyścigów wyszehradzkich, kolarze mieli do pokonania 10 18-kilometrowych rund, dających w sumie 180 kilometrów. Trasa wyścigu pokrywała się z tą znaną ze Ślężańskiego Mnicha czy mistrzostw Polski.

Na samym początku wyścigu, od peletonu oderwał się samotny Wojciech Pszczolarski (SKC Tufo Prostejov), który szybko zdołał zbudować sobie ponad minutową przewagę, co pozwoliło kontrolować wyścig najmocniejszym ekipom.

Czym jednak byłyby polskie wyścigi bez ataków. Już po 40 kilometrach sytuacja uległa zmianie. Na czele znalazł się wówczas Paweł Charucki (Domin Sport). Popularny “Harry” został jednak szybko złapany, co spowodowało kolejne ataki. Znaleźli się w nich m.in. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) czy Rok Korosec (Amplatz – BMC), lecz wszystko ponownie się zjechało.

Ostatecznie “ucieczkę dnia” stworzyli Bartłomiej Matysiak (Hurom), Damian Sławek (GKS Cartusia), Vitaly Buts (Kolss – BDC), Bartosz Rudyk (Wielkopolska) i Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice). Ich przewaga dochodziła nawet do 3 minut, a peleton starał się kontrolować sytuację. Ostatecznie ich przygoda na czele zakończyła się 17 kilometrów przed metą.

O zwycięstwie zdecydował finisz z rozciągniętego peletonu. W nim najlepszy okazał się Kamil Zieliński (Domin Sport), który za plecami zostawił Roka Koroseca (Amplatz – BMC) i Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments