Wyścig odbędzie się w dniach 17-21 lutego, a jego trasa oferuje możliwości dla każdego, chociaż tylko kompletny kolarz będzie w stanie wygrać.

Pięć etapów, jedna jazda na czas, 756,6km – tak krótko brzmi menu dla peletonu 24 drużyn. Pierwszy odcinek będzie miał długość 178,6km pomiędzy Lagos i Albufeira. Oczekiwany jest finisz pomiędzy sprinterami.

Królewski etap odbędzie się już drugiego dnia, a jego długość wyniesie 200km. Będzie prowadził z Lagoa na Fóia, najwyższy punkt Algarve (904m). Końcówka to podjazd pierwszej kategorii o długości 7,5km i średnim nachyleniu 6%. Ostatnie 67 km prowadzi po górskim terenie – kolarze pokonają trzy góry oznaczone trzecią kategorią – Marmelete, Picota, Pomba oraz finałowa Fóia.

Czasowcy będą mieli szansę na trzecim etapie, kiedy to zawodnicy wyruszą do walki na 18km w okolicach Sagres. Pierwsze 4,5km jest dość trudne technicznie, ale potem specjaliści od jazdy na czas będą mieli szansę pokazania mocy. W tych okolicach często wieje mocny wiatr.

Czwarty etap o długości 187,3km z São Brás de Alportel do Tavira będzie drugą szansą dla sprinterów. Pierwsze 100km ma kilka podjazdów i zjazdów, ale druga część jest kompletnie płaska.

Ostatni dzień będzie dość trudny dla wszystkich kolarzy, którzy będą walczyć o klasyfikację generalną. Walka rozpocznie się w Almodôvar i zakończy, po 172,7km, na szczycie Malhão, podjeździe drugiej kategorii o długości 2,5km i średnim nachyleniu 9,4%. Ten sam podjazd zostanie pokonany też 45km wcześniej, na etapie czeka też pagórkowaty teren podobny do wiosennych klasyków.

Etapy:
17 lutego: Lagos – Albufeira, 187,6 km
18 lutego: Lagoa – Fóia, 200 km
19 lutego: Sagres – Sagres, 18 km (jazda indywidualna na czas)
20 lutego: S. Brás de Alportel – Tavira, 187,3 km
21 lutego: Almodôvar – Malhão, 172,7 km

Potwierdzone drużyny:
WorldTour
: Astana, Cannondale, Etixx-QuickStep (w barwach ekipy jeździ Łukasz Wiśniowski), FDJ, IAM Cycling, Katusha, Lotto Soudal (Tomasz Marczyński) Lotto NL-Jumbo, Movistar, Team Sky (Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś), Tinkoff (Rafał Majka, Maciej Bodnar, Paweł Poljański), Trek Factory Racing.
Professional Continental: Bora-Argon 18 (Bartosz Huzarski), Caja Rural-Seguros RGA, Gazprom-RusVelo, Novo Nordisk, Roth-Skoda and Verva ActiveJet.
Continental: Wszystkie portugalskie drużyny, prawdopodobnie 6 ekip.

Poprzedni zwycięzcy

2015 – Geraint Thomas (GBR) – Team Sky
2014 – Michal Kwiatkowski (POL) – Omega Pharma-QuickStep
2013 – Tony Martin (GER) – Omega Pharma-QuickStep
2012 – Richie Porte (AUS) – Team Sky
2011 – Tony Martin (GER) – HTC-HighRoad
2010 – Alberto Contador (ESP) – Astana
2009 – Alberto Contador (ESP) – Astana
2008 – Stijn Devolder (BEL) – QuickStep-Innergetic
2007 – Alessandro Petacchi (ITA) – Milram

Informacja prasowa

Poprzedni artykułKrótki przewodnik po kołach Mavic 2016
Następny artykułJoaquim Rodriguez wciąż czerpie radość z jazdy
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments