TC Lasocki Chrobry Głogów małeZapraszamy na kolejny wywiad z cyklu „Dyrektorzy polskich grup przed sezonem 2013″. Dziś specjalnie dla naszosie.pl – Bolesław Bałd, dyrektor sportowy ekipy TC Chrobry Lasocki Głogów.

Jak ocenia Pan przygotowania swojej ekipy do sezonu 2013?

Przygotowania przebiegały bez większych zakłóceń. Zdecydowanie udało nam się poprawić przygotowanie na zgrupowaniu w Chorwacji, w dobrych warunkach pogodowych. Zawodnicy są przygotowani w stopniu dobrym.

Mógłbby Pan scharakteryzować skład swojego teamu? Kto będzie jego liderem

Ekipa TC Chrobry Lasocki Głogów, jest grupą młodzieżową. Nie mamy w składzie zawodników powyżej 23 lat. Jest to szansa dla juniorów na kontynuowanie kariery sportowej. Dlatego nie możemy mówić o zdecydowanych liderach zespołu. Każdy z zawodników dostanie szansę na pokazanie swoich możliwości i talentu.

Który polski wyścig jest najważniejszy dla drużyny?

Najważniejszą imprezą są Mistrzostwa Polski.

Czy może Pan w przybliżeniu podać budżet ekipy i zdradzić plany na kolejne lata?

W planach mamy długofalowe szkolenie najlepszych młodzieżowców, aż do czasu przejścia do grup zawodowych wyższych kategorii.

W tym sezonie będzie aż sześć zawodowych polskich ekip. Duża ilość konkurentów pozytywnie wpłynie na przebieg rywalizacji w naszym krajowym podwórku? Której z drużyn w szczególności trzeba się obawiać?

Duża ilość grup zawodowych może tylko korzystnie wpłynąć na szkolenie młodzieżowców. Rywalizacja na wysokim poziomie, wpłynie na podniesienie umiejętności naszych kolarzy. Z tego powodu nie obawiamy się żadnego zespołu. A w rywalizacji orlików mamy w Polsce bardzo dobrze zorganizowane zespoły, które jak co roku startują w tej kategorii, i wszystkie są groźne w walce o zwycięstwa.

Cel ekipy na pierwszy wyścig BGŻ Proligi – Ślężański Mnich w Sobótce

Celem ekipy na wyścigach rozpoczęcia sezonu, jest skonfrontowanie naszego poziomu przygotowania do sezonu z “polskim podwórkiem”.  Będziemy starali się także o zwycięstwo w klasyfikacji do 23 lat.

Jaki jest kalendarz startów grupy na pierwszą część sezonu?

W planach startowych mamy:
– Dzierżoniów i Sobótkę
– Szlakiem Bursztynowym 12-14.04.13
– Wyścig we Francji 19-21.04.13
– Chrząstowice 28.04.13
– Karpacki Wyścig Kurierów 01-05.04.13
– Kryterium Mińsk Maz. 30.04.13
– Memoriał Trochanowskiego 01.05.13
– Grody Piastowskie 02-05.05.13
– Tour de Berlin 09-12.05.13
– Wyścig Pokoju U23. Czechy 23-26.05.13
– Memoriał Skopenki 29.05-05.06.13
– Memoriał Grundmanna-Wizowskiego 08-09.06.13
– MP czas, start wspólny 20-23.06.13

Jaki jest Pana ulubiony wyścig w Polsce?

Mistrzostwa Polski, oraz Memoriał Grundmanna i Wizowskiego.

Na jakiej pozycji widzi Pan swojego najlepszego kolarza w końcowej klasyfikacji BGŻ Proligi sezonu 2013?

W klasyfikacji Elity, raczej nie będziemy się skupiać na klasyfikacji końcowej. W kat. młodzieżowiec mamy duże szanse zająć miejsce na podium.

 

Rozmawiał Andrzej