Piotr WadeckiZapraszamy na kolejny wywiad z cyklu „Dyrektorzy polskich grup przed sezonem 2013″. Dziś specjalnie dla naszosie.pl – Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice.

Piotr, jak oceniasz przygotowania swojej ekipy do sezonu 2013?

Przygotowania przebiegły zgodnie z planem, odbyliśmy cztery zgrupowania w hiszpańskim Calpe, gdzie pogoda dopisywała oraz zrealizowaliśmy założenia treningowe i odbyliśmy pierwsze starty.

Mógłbyś scharakteryzować skład swojego teamu? Kto będzie jego liderem

Ekipa to mix doświadczenia (Rebellin, Rutkiewicz, Morajko) i młodości (Nowak, Cerny, Stępniak, Gawroński). Ciężko mówić kto będzie liderem na cały sezon,ale jak pokazują pierwsze starty, to początek sezonu należy do Rebellina, który na co dzień mieszka w Monte Carlo i już od listopada bardzo ciężko trenował, aby wiosną walczyć o jak najwyższe lokaty. Liderem będzie zawodnik którego forma w danym momencie sezonu będzie najwyższa. Wierzę, że ten sezon będzie należał do zawodników naszego zespołu, a w szczególności do Bartka Matysiaka.

Który polski wyścig jest najważniejszy dla drużyny?

Na pewno Tour de Pologne z marketingowego punktu widzenia, ale wszystkie wyścigi będziemy traktowali równie ważnie podczas całego sezonu.

Czy możesz w przybliżeniu podać budżet ekipy i zdradzić plany na kolejne lata?

Budżet ekipy oscyluje w okolicy 5 mln zł. Plany? Wierzę,  że marzenia się spełniają (śmiech)

W tym sezonie będzie aż sześć zawodowych polskich ekip. Duża ilość konkurentów pozytywnie wpłynie na przebieg rywalizacji w naszym krajowym podwórku? Której z drużyn w szczególności trzeba się obawiać?

Kolejne zespoły w polskim peletonie to bardzo dobry sygnał dla całego polskiego kolarstwa. W ekipie BDC są nazwiska, które wolał bym aby były w naszym zespole i na wyścigach stali po naszej stronie.

Cel ekipy na pierwszy wyścig BGŻ Proligi – Ślężański Mnich w Sobótce

Chcemy wygrać

Jaki jest kalendarz startów grupy na pierwszą część sezonu?

Dużo ścigania we Włoszech oraz wyścig Tour of Turkey.

Jaki jest twój ulubiony wyścig w Polsce?

Tour de Pologne oraz wyścig w Sobótce

Na jakiej pozycji widzisz swojego najlepszego kolarza w końcowej klasyfikacji BGŻ Proligi sezonu 2013?

Zależy nam na zwycięstwie – tak, jak w roku poprzednim.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek

a co sie dzieje z ekipą Legii?