Wielkimi krokami zbliża się piąta odsłona Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BDC Tour de Rybnik, organizowanego przez Fundację Elektrowni „RYBNIK”. Impreza ta jest objęta patronatem Polskiego Związku Kolarskiego.

2 września 2012 roku kolarze staną na starcie i będą rywalizować na pętlach o długości 5,2 km każda.

Zawody podzielone zostały na 3 odrębne wyścigi. Jako pierwsi pojadą Mastersi (mężczyźni powyżej 30. roku życia) oraz Kobiety, którzy pokonają sześć okrążeń o łącznej długości ponad 31 km. W drugim wyścigu na długości 52 km (10 okrążeń) do rywalizacji staną kolarze z kategorii Junior, Orlik oraz Elita (OPEN, bez wymaganej licencji PZKol). W ostatnim, trzecim wyścigu zmierzą się zawodowcy w kategorii Orlik i Elita, którzy na 15 rundach o łącznej długości 78 km będą walczyli o punkty, gdyż ten ostatni, główny wyścig wpisany jest oficjalnie do kalendarza imprez Polskiego Związku Kolarskiego.

Tour de Rybnik łączy kolarzy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Dlatego na starcie może stanąć każdy zawodnik, który tylko czuje się na siłach.

Wymagania:

1)    rower szosowy

2)    kask sztywny

3)    wiek od 16 lat (za zgodą rodzica / opiekuna) – dla wyścigów OPEN

W poprzednich edycjach wyścigu na podium stawali tacy kolarze jak Jarosław Rębiewski (Bank BGŻ Team), Kamil Gradek (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), Sławomir Kohut (Weltour Ziemia Brzeska) oraz Adam Pierzga (Weltour). To impreza również dla Pań, które również w zawodach osiągały sukcesy. Na podium kobiecej rywalizacji stawały Magdalena Pyrgies (i to dwa razy) (MKS Start Peugot Lublin / Zagłębie Sosnowiec), Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura Częstochowa) oraz Kasia Szczurek (KKCiM SMOK Kraków).

Zapisy do 5. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BDC Tour de Rybnik 2012 ruszają już w środę, 1 sierpnia na stronie www.tourderybnik.pl. Już wkrótce na stronie internetowej pełny program wyścigu oraz regulamin.

Zapraszamy serdecznie na 5. Międzynarodowy Wyścig Kolarski BDC Tour de Rybnik 2012, już 2 września – Rybnik ul. św. Maksymiliana / Podmiejska.

Źródło: Informacja Prasowa