Od trzech lat podczas Tour de Pologne promowany jest Region Trentino. W zeszłym roku współpraca rozszerzyła się także na Skandię Maraton Lang Team. O partnerstwie pomiędzy tym przepięknym włoskim regionem i Lang Teamem rozmawialiśmy z Gildą Ventura, odpowiedzialną za marketing Trentino na rynku Europy środkowej i Rosji.  

– Trentino utożsamiane jest przede wszystkim ze wspaniałą zimą i narciarskimi atrakcjami. Wiemy jednak, że macie dla turystów dużo bogatszą ofertę. Na co możemy liczyć w regionie Trentino przyjeżdżając nie tylko zimą, ale i wiosną lub latem?

– Masz rację. Trentino znane jest w Polsce z fantastycznych ośrodków narciarskich i jesteśmy dumni z posiadania tak wielu klientów z Polski. Oczywiście Trentino to nie tylko narty, ale dużo, dużo więcej. Mamy do zaoferowania bardzo wiele, od jeziora Garda do Dolomitów. Wspomnijmy chociażby o malowniczych trasach rowerowych, z całą infrastrukturą przygotowaną dla rowerzystów i specjalnymi ofertami hotelów. Są tutaj również wyśmienite tereny do trekkingu, a także wiele strumieni na których króluje rafting np. w Val di Sole. W okolicach Ledro są świetne warunki do spływów kajakowych, a na jeziorze Garda zapraszamy do windsurfingu. Oczywiście Dolomity to pole do popisu jeśli chodzi o wspinaczkę, a chyba wszyscy znają region Arco, gdzie jest ponad 1000 dróg wspinaczkowych. Oczywiście wszystkie atrakcje przygotowane są nie tylko dla zawodowców, ale i amatorów dzięki zróżnicowaniu poziomu trudności. Jeżeli chcesz tutaj przyjechać i odpocząć u brzegu jeziora, proszę bardzo. Trentino jest skrojone na każdy gust!

– Dla kibiców kolarstwa Trentino kojarzone jest z wyścigiem Giro del Trentino, który odbywa się w tych terenach, a także Giro d’Italia. Co was skłoniło, aby promować się głównie poprzez ten sport?

– Oczywiście wyścigi te są bardzo znane, gdyż tu tworzyła się ich historia. Mamy takie miejsca jak passo Pordoi, Alpe di Pampeago czy Madonna di Campiglo. Najważniejsze jednak, że są one dostępne nie tylko dla zawodowców, ale i dla każdego miłośnika roweru. Naturalną rzeczą jest, że promujemy się właśnie przez kolarstwo. Z drugiej strony organizujemy wiele innych imprez od regat jak Lake Garda Meeting Optimist Class, przez Festiwal Rowerowy Riva del Garda, po wspinaczkowy festiwal Rock Masters i wiele innych.

– Widzimy tę promocję także w Polsce, gdyż jesteście obecni na wszystkich imprezach organizowanych przez Czesława Langa. To chyba nie przypadek, że pojawiacie się w naszym kraju, gdyż z tego co słyszałem coraz częściej – jako turyści – odwiedzamy tę część Italii.

– Dokładnie tak. Jak już mówiłam wcześniej, jesteśmy dumni z takiej liczby turystów z Polski, jaka nas odwiedza. Zaczęliśmy być obecni w Polsce 10-15 lat teamu i możemy powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy dla nas rynek. Oczywiście, wierzymy, że będziecie przyjeżdżać coraz częściej i odkrywać nie tylko trasy narciarskie, ale i włoską atmosferę biegnącą wzdłuż brzegów jeziora czy świetną włoską kuchnię.

– Coraz głośniej mówi się o współpracy Tour de Pologne i Trentino. Jak z Państwa strony ona przebiega i czy faktycznie, możliwe jest, że Tour de Pologne wystartuje w Italii?

– Współpraca pomiędzy Lang Teamem a Trentino rozpoczęła się trzy lata temu przy Tour de Pologne, a od dwóch lat obecni jesteśmy także na Skandia Maraton Lang Team. Jesteśmy bardziej niż w 100% zadowoleni ze współpracy, którą mamy. Same imprezy są niezwykle ważnym wydarzeniem na tle całej Polski, a liczba uczestników jest zdumiewająca. Z tego powodu Trentino i Lang Team myśli nad dalszą i szerszą współpracą. Jestem pewna, że w przyszłości stworzymy wiele świetnych rzeczy.

– Życzymy sobie tego i mamy nadzieję, że współpraca rozsławi Trentino na całą Polskę i nie tylko.

– Dziękuję. Również mamy taką nadzieję. Trentino jest małym regionem, ale ma niezwykle wiele do zaoferowania pod względem gościnności, szerokiej działalności turystycznej i wielu sportowych imprez. Polski turysto czekamy na ciebie. Przyjedź i odkryj nasze piękno!

Źródło: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments