Czołowych polskich kolarzy czeka pracowity okres. Już 1 maja odbędzie się drugi w tym sezonie wyścig zaliczany do BGŻ ProLigi, a jednocześnie pierwsza krajowa impreza z kalendarza UCI – Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.

Od godziny 13:00 zapraszamy na internetową, tekstową relację na żywo!

Na starcie w Baboszewie koło Płońska staną wszystkie polskie grupy zawodowe, najsilniejsze ekipy klubowe, a także zawodnicy z Białorusi, Czech,  Niemiec i Słowacji.

24. edycja Memoriału odbędzie się na okrężnej trasie w okolicach Baboszewa. W porównaniu z  poprzednimi latami zmieni się nieco układ trasy. W ubiegłym roku kolarze pokonywali siedem rund – cztery długie i trzy krótkie. W tym roku pętla będzie miała 21 kilometrów, a zawodnicy przejadą ją osiem razy (w sumie 166 km).

„Trochan” to wstęp do kolejnych emocji i walki o punkty w klasyfikacji BGŻ ProLigi. Już trzy dni później rozpocznie się bowiem tradycyjny wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, a następnie kolarze przeniosą się do Krakowa, na Małopolski Wyścig Górski, by zakończyć miesiąc startem w wieloetapówce Bałtyk – Karkonosze.

Taki układ kalendarza, przewidujący aż kilkanaście dni wyścigowych w miesiącu, jest wyzwaniem nie tylko dla zawodników, ale i dla dyrektorów sportowych. Muszą bowiem umiejętnie zestawiać składy na poszczególne imprezy, biorąc pod uwagę zarówno predyspozycje swych podopiecznych, jak i ich możliwości fizyczne.

Dariusz Banaszek, dyrektor BDC MarcPol, początkowo awizował skład „młodzieżowy”,  ale ostatecznie wysyła na wtorkowy Memoriał doświadczonych kolarzy – między innymi Roberta Radosza, Adama Wadeckiego, Dariusza Rudnickiego. W ekipie CCC Polsat Polkowice znalazł się oczywiście lider BGŻ ProLigi Marek Rutkiewicz, ale liderem na szybki, płaski wyścig w Baboszewie będzie raczej prezentujący doskonała sprinterską formę Grzegorz Stępniak. Sam Rutkiewicz zapowiada, że będzie walczył dla drużyny, bowiem profil wyścigu bardziej odpowiada specjalistom od płaskich końcówek. W zespole BGŻ Team znalazł się zarówno ubiegłoroczny triumfator BGŻ ProLigi Łukasz Bodnar, jak i szybki na finiszach Tomasz Smoleń.

W ubiegłym roku w Baboszewie triumfował Niemiec Andre Schulze (wówczas CCC Polsat) przed Krzysztofem Jeżowskim (BGŻ)  i Markiem Cichoszem (Legia).

Telewizyjną relację z wyścigu będzie można obejrzeć 3 maja o godz. 17:35 w TVP Sport. Dziesięciominutowe powtórki wyemitowane będą 4 maja o 14.45 i 5 maja o 22.35.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments