Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) wygrał ostatni, 3. etap wyścigu Boucle de l’Artois zaliczanego do Pucharu Francji amatorów. Wyścig padł łupem Pierre`a-Luca Périchon (SCO Dijon), a kolarz z Bydgoszczy dzięki dobrym występom na poszczególnych etapach zakończył wyścig na 6. miejscu!

Dla 26-latka to już nie pierwszy dobry występ w imprezie z cyklu Pucharu Francji. Miesiąc temu uplasował się na 9. miejscu w klasyku Vienne Classic Espoirs.

1. etap Boucle de l’Artois padł łupem Romaina Guillemois, z ekipy Vendée U która jest amatorskim zapleczem drużyny Europcar. Olejnik ze stratą 1 minuty i 59. sekund był 12.

Z kolei dziś rano rozegrano 18 kilometrową jazdę na czas, którą zwyciężył Nikolay Mihaylov (AVC Aix-en-Provence). Bydgoszczanin był 13, tracąc do Bułgara 39. sekund.

Jednak po południu, młodszy z braci Olejnik potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję w tym sezonie sięgając po swój drugi triumf w tym roku. Polak po solowym ataku z ucieczki pokonał  Kévina Cherruault (UC Nantes Atlantique) oraz Mathieu Teychenne-Coutet z drużyny Chambéry CF – z amatorskiego zaplecza Ag2r La Mondiale.

W generalce triumfował Pierre-Luc Périchon. Francuz pokonał rodaków Samuela Plouhniec, który obecnie ściga się dla Team Veranda Rideau Sarthe, a w przeszłości ścigał się dla Cofidisu czy też Agritubel. Trzeci był Romain Guillemois (Vendée U). Olejnik ze stratą 1 minuty i 11 sekund był 6.

Wyniki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments