Wyniki 5 etapu Paryż-Nicea z dnia 10.03.2011, Saint-Symphorien-sur-Coise – Vernoux-en-Vivarais, 193 km

1 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 4:59:00
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
4 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad
5 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
6 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
7 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
8 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
9 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:18
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:19
11 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
12 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
13 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
14 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
16 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
17 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD
18 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
19 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
20 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
21 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana
22 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
23 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
24 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:01:34
25 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:01:36
26 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
27 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
28 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:01:51
29 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
30 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:01:56
31 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
32 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
33 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
34 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
35 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
36 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad
37 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
38 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:51
39 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
40 Sandy Casar (Fra) FDJ
41 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
42 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
43 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
44 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
45 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:03:21
46 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:37
47 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
48 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
50 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana
52 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
53 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller 0:05:12
54 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana
55 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team
56 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
58 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo 0:08:13
59 Rémi Pauriol (Fra) FDJ
60 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
61 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD
62 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:12:43
63 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:36
64 Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto
65 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
66 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto
67 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
68 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
70 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
71 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
72 Bruno Pires (Por) Leopard Trek
73 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
74 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto
75 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
76 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
77 Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team
78 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
79 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo
80 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
81 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
82 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:17:06
83 Jérémy Roy (Fra) FDJ
84 Matthew Busche (USA) Team RadioShack
85 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek
86 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad
87 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack
88 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:19:21
89 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
90 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:20:53
91 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
92 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
93 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
94 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
95 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
97 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack
98 Sylvain Calzati (Fra) Bretagne – Schuller
99 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
100 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
101 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard
102 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
103 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana
104 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
105 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
106 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek
107 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
108 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
109 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
110 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
111 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana
112 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
113 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
114 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
115 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
116 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
117 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
118 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
119 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
120 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
121 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
122 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
123 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
124 Danny Pate (USA) HTC-Highroad
125 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling
126 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team
127 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 0:25:47
128 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team
129 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
130 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
131 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
132 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
133 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
135 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
136 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek
137 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
138 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
139 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team
140 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
141 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
142 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
143 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
144 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale
145 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
146 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo
147 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team
148 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
149 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto
150 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
151 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
152 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
153 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
154 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
155 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
156 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
157 Martijn Maaskant (Ned) Team Garmin-Cervelo
158 Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek
159 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
160 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
161 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
162 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team
163 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
DNF Kevin De Weert (Bel) Quickstep Cycling Team
DNF Leif Hoste (Bel) Katusha Team
DNF Brian Vandborg (Den) Saxo Bank Sungard
DNF Arthur Vichot (Fra) FDJ
DNF Yoann Offredo (Fra) FDJ

Klasyfikacja generalna po 5 etapie:

1 Andreas Klöden (Ger) Team RadioShack 24:26:13
2 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:04
3 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:06
4 Tony Martin (Ger) HTC-Highroad 0:00:10
5 Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana
6 Janez Brajkovic (Slo) Team RadioShack
7 Xavier Tondo Volpini (Spa) Movistar Team
8 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
9 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:28
10 Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana 0:00:29
11 Maxime Monfort (Bel) Leopard Trek
12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto
13 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
14 Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD
15 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
16 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
17 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
18 Ryder Hesjedal (Can) Team Garmin-Cervelo
19 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
20 Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team
21 Levi Leipheimer (USA) Team RadioShack
22 Fränk Schleck (Lux) Leopard Trek
23 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
24 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:01:39
25 Sylvain Chavanel (Fra) Quickstep Cycling Team 0:01:44
26 Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard 0:01:46
27 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad
28 Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo 0:01:58
29 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:01
30 Linus Gerdemann (Ger) Leopard Trek 0:02:06
31 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team
32 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
33 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ
34 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
35 Marc De Maar (AHo) Quickstep Cycling Team
36 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:00
37 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:03:01
38 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
39 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
40 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
41 Sandy Casar (Fra) FDJ
42 Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad 0:03:07
43 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:03:31
44 Rémy Di Gregorio (Fra) Pro Team Astana 0:03:34
45 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:03:42
46 Yuriy Trofimov (Rus) Katusha Team 0:03:47
47 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
48 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
49 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:03:55
50 Alexandre Vinokourov (Kaz) Pro Team Astana 0:05:21
51 Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team 0:05:22
52 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
53 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
54 Eric Berthou (Fra) Bretagne – Schuller
55 Rémi Pauriol (Fra) FDJ 0:08:02
56 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:17
57 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – ISD 0:08:23
58 Johan Van Summeren (Bel) Team Garmin-Cervelo
59 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:10:06
60 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:10:07
61 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:13:13
62 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:14:08
63 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:15:09
64 Heinrich Haussler (Aus) Team Garmin-Cervelo 0:15:33
65 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:15:46
66 Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard
67 Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team
68 Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto
69 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
70 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
71 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
72 Bruno Pires (Por) Leopard Trek
73 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
74 Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team
75 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank Sungard
76 Matthew Harley Goss (Aus) HTC-Highroad 0:17:00
77 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:17:09
78 Jens Voigt (Ger) Leopard Trek 0:17:14
79 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:41
80 Matthew Busche (USA) Team RadioShack 0:18:10
81 Geoffroy Lequatre (Fra) Team RadioShack 0:18:32
82 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:19:31
83 Jurgen Van De Walle (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:19:33
84 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:20:55
85 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ 0:21:02
86 Dmitriy Fofonov (Kaz) Pro Team Astana 0:21:03
87 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Simon Gerrans (Aus) Sky Procycling
89 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
90 Fredrik Kessiakoff (Swe) Pro Team Astana
91 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
92 Andrew Talansky (USA) Team Garmin-Cervelo
93 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
94 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team RadioShack
95 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
96 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
97 Serguei Ivanov (Rus) Katusha Team
98 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:55
99 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:01
100 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:22:04
101 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
102 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:22:06
103 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team RadioShack 0:22:58
104 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:24:43
105 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:25:54
106 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:25:55
107 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:25:57
108 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
109 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
110 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
111 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
112 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:27:50
113 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:28:43
114 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:30:08
115 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:30:24
116 Sylvain Calzati (Fra) Bretagne – Schuller 0:32:42
117 Jakob Fuglsang (Den) Leopard Trek 0:33:18
118 Greg Henderson (NZl) Sky Procycling 0:33:50
119 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:33:59
120 Tomas Vaitkus (Ltu) Pro Team Astana 0:34:00
121 Robert Hunter (RSA) Team RadioShack
122 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
123 Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad
124 Andriy Grivko (Ukr) Pro Team Astana
125 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
127 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi
128 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:17
129 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:34:29
130 Brice Feillu (Fra) Leopard Trek 0:35:01
131 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:35:23
132 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 0:36:30
133 Danny Pate (USA) HTC-Highroad 0:37:47
134 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller 0:38:54
135 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
136 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
137 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
138 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
139 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
140 Daniel Lloyd (GBr) Team Garmin-Cervelo
141 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
142 Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
143 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi
144 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank Sungard
145 Nikolay Trusov (Rus) Katusha Team 0:39:17
146 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:39:55
147 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Movistar Team 0:40:28
148 Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto 0:41:25
149 Mads Christensen (Den) Saxo Bank Sungard 0:42:15
150 Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek 0:45:14
151 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar
152 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:45:22
153 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
154 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:45:24
155 Andreas Stauff (Ger) Quickstep Cycling Team 0:45:37
156 Martijn Maaskant (Ned) Team Garmin-Cervelo 0:45:41
157 Óscar Pujol Muñoz (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:45:52
158 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:46:18
159 Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad 0:46:26
160 Gabriel Rasch (Nor) Team Garmin-Cervelo 0:52:20
161 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
162 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team 0:53:42
163 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:56:53