Thomas Lebas (AVC Aix-en-Provence) wygrał wyścig Grand Prix du Pays d’Aix-Puyricard. Francuz pokonał Sébastiena Grédy (SCO Dijon) oraz Kévina Pigaglio (Charvieu-Chavagneux IC). Najlepiej z Polaków pojechał młody Michał Kadrzyński (MG Kvis Norda Pacific Toruń) który był 42.

Zawodnicy ścigali się na 136 kilometrowej trasie, która naszpikowana była podjazdami. Na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach wyłoniła się czołowa czwórka w składzie: Lebas, Grédy, Pigaglio oraz Nicolas Morel (Martigues S.C.). Najszybciej finiszował 26-letni Lebas. Najlepiej z Polaków pojechał jeden z najmłodszych: 19-letni Michał Kadrzyński który w swoim pierwszym wyścigu w gronie elity był 42. Na słowa uznania zasługuje również jego rówieśnik, górski Mistrz Polski Juniorów Marek Kulas (MG Kvis Norda Pacific Toruń) który był 56. Najlepiej z Toruńskiej ekipy pojechał Timothy Kennaugh który był 23.

Miejsca naszych pozostałych rodaków: Dariusz Głuszak 63, Łukasz Owsian 73, Jarosław Dąbrowski 75, Piotr Gawroński 98 (wszyscy MG Kvis Norda Pacific Toruń). Wyścigu nie ukończyli Zbigniew Gucwa (CC Villeneuve ST Germain) oraz 19-latkowie Maciej Stanowicz i Rafał Klepacki z Occitane Cyclisme Formation.

Jutro wszyscy nasi zawodnicy ponownie wystartują w Le Souvenir Jean-Masse.

Foto: www.ikamien.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments