Carlos Sastre (Geox-TMC) zareagował na decyzję ASO, która podała dziś listę ekip która pojedzie Tour de France 2011. W wykazie zabrakło jego nowej ekipy.

Organizatorzy Touru ogłosili listę 22 zespołów – w tym cztery ekipy z dzikimi kartami – wśród których, tak jak się spodziewano zabrakło Geox-TMC. Zaproszenie dostały cztery francuskie zespoły, które co prawda dysponują również licencją Professional Continental (tak jak Geox-TMC), a są to: Cofidis, Saur-Sojasun, FDJ i Europcar Team, to jednak poziom sportowy hiszpańskiej ekipy jest nieco większy.

“Nie pojedziemy Paryż-Nicea i Touru. Cóż, to jest ich decyzja i nic nie możemy zrobić“, powiedział Sastre dla Cyclingnews.

“Oczywiście chciałbym pojechać do Francji, jednak nie zostałem tam zaproszony. Po raz pierwszy od 10 lat będę miał wolny lipiec”.

Sastre wygrał Tour w 2008 roku i mimo słabszych występów w ostatnich dwóch latach, razem z Denisem Menchovem mieli być liderami na Wielkie Toury w ekipie Geox-TMC. Rosjanin zajął trzecie miejsce w ubiegłorocznym Tourze i wygrał Giro d’Italia 2009.

“Tour de France dla mnie jest wyjątkowym startem i chciałem tam być, ale nie jestem osobą która decyduje o tym. Organizatorzy mają swoją własną filozofię i kryteria doboru ekip. Sezon to tylko sześć miesięcy, i nie jesteśmy zaproszeni na Wielką Pętlę, ale pojedziemy wiele ciekawych wyścigów. Giro będzie moim celem“.