Mistrz i rekordzista świata juniorów w wyścigu na dochodzenie, Dale Parker pojedzie w zespole Trek – Livestrong. W mistrzostwach kraju juniorów zajął 15. miejsce.

„Jestem bardzo zadowolony z tego piętnastego miejsca dzisiaj. Nie wiedziałem w jakiej jestem formie”, powiedział Parker Cyclingnews.com na linii mety. Inny zawodnik Trek-Livestrong Australijczyk Joe Lewis zdobył brązowy medal. „Miałem zamiar zdobyć złoto „, przyznał brązowy medalista.

Parker miał zabezpieczone umowy z drużyną Lance Armstrong, ale jego przyszłość była niepewna ze względu na wypadek samochodowy jaki spowodował będąc w stanie upojenia alkoholowego w okolicach Adelajdy. Parker przyznał się do winy, został ukarany grzywną i obciążony kosztami procesowymi, a trybunał sportowy w Australii Południowej zawiesił go na 16 tygodni, co pozwoliło mu ścigać się ponownie od 1 stycznia.

Całe to zdarzenie mocno odbiło się na psychice zawodnika, ale nie złamało w nim ducha walki, co może spowodować, że w przyszłości może stać się zawodnikiem światowej klasy. W tym roku Australijczyk zapowiedział, że nie będzie uczestniczyć w zawodach na torze. „Mam nadzieję wrócić na tor przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie”, powiedział Parker. „Ale w tym roku, będę budować wytrzymałość na szosie, mam solidny plan startów w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Z pewnością będę na Paryż-Roubaix U23 i mam nadzieję, że będę po tych doświadczeniach silniejszy na torze„, dodał na zakończenie Parker.

Galopente

Foto: www.sa.cycling.org.au

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments