Kolarstwo jest coraz czystsze, twierdzi Thomas Voeckler. Francuski kolarz roku powiedział, że w porównaniu wcześniejszymi latami, wszyscy walczą z dopingiem.

Francuz w rozmowie z Yahoo.de, powiedział: „jestem zawodowcem już od 10 lat i mogę was zapewnić, że z eliminacją dopingu jest coraz lepiej. Kontrole są coraz bardziej efektywne.” Voeckler jeździł w tym sezonie dla Bbox Bouygues Telecom i w następnym roku nadal będzie zawodnikiem tej drużyny, która występować będzie pod nową nazwą Europcar.

„Piętnaście lat temu nie było żadnych przypadków zawodników jeżdżących na dopingu w Tour de France – ale nie sądzę, że to dlatego nikt go nie używał. Trzeba zaakceptować, że lepsza kontrola będzie prowadzić do większej ilości przyłapanych zawodników”, powiedział Voeckler.

„Nie musimy wierzyć, że wszystko jest idealne, ale trzeba uwierzyć, że większość zawodników wykonuje swoją pracę w sposób etyczny. Ale nie okłamujmy się, oczy powinniśmy mieć szeroko otwarte”, dodał Francuz.

Voeckler powiedział również, że jest zmęczony ciągłymi kontrolami. „Jestem za stary na to. Jeżdżę uczciwie, zgodnie z własnymi przekonaniami. Myślę, że jest więcej takich zawodników i to jest nadzieja dla tego sportu”, powiedział zawodnik Europcar.

Galopente

Foto: www.corvospro.com