“Brak oficjalnego zawiadomienia z UCI. Alberto Contador nie został oficjalnie zawieszony i może brać udział w wyścigach”, oświadczył Hiszpański Związek Kolarski.

„Do dziś nie otrzymaliśmy oficjalnego zawiadomienia z Międzynarodowej Unii, licencja zawodnika jest więc ważna i może brać udział w wyścigach”, powiedział Juan Carlos Castano, przewodniczący Hiszpańskiego Związku Kolarskiego.

Jest to dobra wiadomość dla Contadora, który zamierza wystąpić w Criterium Ciclista Ciudad de Oviedo. Hiszpański kolarz zapewnił, że nie zamierza startować w każdym możliwym wyścigu, dopiero jeśli zostanie oczyszczony z zarzutów będzie częściej pojawiać się na wyścigach.

„UCI jeszcze nie powiadomiło nas, że powinniśmy zawiesić licencję Contadora, więc nie będzie żadnych przeszkód by wziął udział w wyścigu w Oviedo. W poniedziałek, poprosimy UCI by wyjaśniła nam czy jest zawieszony i jakiego działania oczekują od nas”, powiedział Castano.

Albert Soler, dyrektor generalny Hiszpańskiej Rady Sportu powiedział: „Nie otrzymaliśmy żadnego zakazu jazdy dla Alborto, a jeśli Związek Kolarski również, więc nie możemy zabronić mu startować”.

Javier Guillen, dyrektor Vuelta a Espana, powiedział, że UCI i Światowa Agencja Antydopingowa, wciąż badają wyniki dlatego nie jest przekazana do Hiszpańskiego Związku.

Ponadto, na stronie internetowej, na którą powołuje się cyclingnews.com, „anonimowe źródło” mówi, że opóźnienie to wynika z tego, że „WADA i UCI chcą znaleźć taki argument, który będzie w tej sprawie niepodważalny z punktu widzenia prawa i będzie go można obronić w sądzie.

Galopente