Reprezentant Polski, Łukasz Bodnar wygrał sprawę sądową z gazetą codzienną „Fakt” o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikacją artykułu prasowego z dnia 17 września 2008 roku. Decyzją Sadu Okręgowego w Warszawie w „Fakcie” ukazało się oświadczenie, w którym wydawca gazety przeprasza kolarza.

W wydanym dnia 18 września 2010 roku wyroku Sąd Okręgowy w Warszawie III Wydział Cywilny po trwającym dwa lata postępowaniu rozpatrzył sprawę na korzyść Łukasza Bodnara. Oprócz zasądzonej kwoty pieniężnej w postaci zadośćuczynienia Sąd nakazał publikację oświadczenia na łamach „Faktu” przepraszającego kolarza za naruszenie jego dóbr osobistych.

– W związku z publikacją na łamach Gazety Codziennej „Fakt” z dnia 17 września 2008 r. artykułu prasowego zatytułowanego „Ulżył sobie i wygrał”, wydawca Gazety Codziennej „Fakt” wyraża głębokie ubolewanie i przeprasza Pana Łukasza Bodnara za zaistniałą sytuację, która naruszyła jego dobra osobiste – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na pierwszej stronie działu sportowego gazety w dniu 28 września 2010 roku.

Autor artykułu w niewybredny sposób opisał załatwianie potrzeb fizjologicznych przez kolarza podczas jednego z etapów wyścigu Tour de Pologne w roku 2008.

Inf. prasowa