Wyniki 21 etapu oraz końcowe klasyfikacje z dnia 19.09.2010, Madryt, dystans 85 km

1 Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions 2:02:24
2 Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia
3 Allan Davis (Aus) Astana
4 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
5 Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia
6 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini
7 Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto
8 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
9 Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank
10 Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini
11 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
12 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
13 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ
15 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto
16 Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur
17 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
18 Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
19 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo
20 Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale
21 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:04
22 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
23 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank
24 Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions
25 Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team
26 Michel Kreder (Ned) Garmin-Transitions
27 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
28 Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia
29 Mauricio Ardila (Col) Rabobank
30 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
31 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
32 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
33 David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne
34 Robert Förster (Ger) Team Milram
35 Josep Jufre (Spa) Astana
36 Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale
37 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
38 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram
39 Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team
40 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo
41 Christophe Le Mevel (Fra) FDJ
42 David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia
43 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne
44 Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne
45 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:11
46 Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team
47 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
48 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
49 Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions
50 Remy Di Gregorio (Fra) FDJ
51 Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale
52 Mikael Cherel (Fra) FDJ
53 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
54 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo
55 Christophe Riblon (Fra) Ag2R-La Mondiale
56 Paul Voss (Ger) Team Milram
57 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
58 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne
59 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:00:17
60 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:19
61 Nikolas Maes (Bel) Quick Step
62 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:20
63 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre-Farnese Vini
64 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
65 Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale
66 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
67 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
68 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi
69 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
70 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
71 Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
72 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
73 Dmitry Fofonov (Kaz) Astana
74 Andrey Zeits (Kaz) Astana
75 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo
76 Jürgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto
77 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team
78 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini
79 Assan Bazayev (Kaz) Astana
80 Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi
81 Alberto Benitez (Spa) Footon-Servetto
82 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto
83 Delio Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia
84 Dominik Roels (Ger) Team Milram
85 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:28
86 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 0:00:34
87 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 0:00:36
88 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
89 Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia
90 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur
91 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale 0:00:38
92 Vincent Jerôme (Fra) BBOX Bouygues Telecom
93 Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom
94 Sergey Renev (Kaz) Astana
95 David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne
96 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia
97 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
98 Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne
99 Kanstantin Sivtsov (Blr) Team HTC-Columbia
100 Aleksandr Dyachenko (Kaz) Astana
101 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:00:42
102 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo
103 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:00:44
104 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
105 Dario Cataldo (Ita) Quick Step
106 Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur
107 Jose Angel Gomez-Marchante (Spa) Andalucia-Cajasur
108 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur
109 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
110 Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:47
111 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto
112 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto
113 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini
114 Markus Eichler (Ger) Team Milram 0:00:55
115 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Transitions 0:00:56
116 David Millar (GBr) Garmin-Transitions
117 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi
118 Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia
119 Mathieu Sprick (Fra) BBOX Bouygues Telecom
120 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank
121 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
122 Gianni Meersman (Bel) FDJ 0:01:04
123 Andreas Stauff (Ger) Quick Step
124 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
125 Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur
126 Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur
127 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
128 Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale
129 Juan-Manuel Garate (Spa) Rabobank
130 Jose Vincente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne
131 Enrico Gasparotto (Ita) Astana
132 Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur
133 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne
134 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale
135 Denis Menchov (Rus) Rabobank
136 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank
137 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini
138 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
139 Davide Malacarne (Ita) Quick Step
140 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto
141 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:01:28
142 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto 0:01:40
143 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia
144 Pierre Cazaux (Fra) FDJ 0:01:55
145 Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia 0:02:11
146 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
147 Lars-Ytting Bak (Den) Team HTC-Columbia
148 Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team
149 Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom
150 Dominik Klemme (Ger) Team Saxo Bank 0:02:14
151 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
152 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur
153 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia
154 Matthew Wilson (Aus) Garmin-Transitions
155 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 0:02:19
156 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 0:00:00

Końcowa klasyfikacja generalna Vuelta a Espana 2010:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 87:18:31
2 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:43
3 Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia 0:03:04
4 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:04:22
5 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:04:45
6 Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team 0:04:54
7 Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale 0:05:05
8 Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team 0:06:08
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions 0:06:18
10 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:44
11 David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia 0:09:39
12 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:11:00
13 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:13:07
14 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 0:14:34
15 Christophe Le Mevel (Fra) FDJ 0:16:38
16 Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne 0:16:42
17 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:17:56
18 Andrey Kashechkin (Kaz) Lampre-Farnese Vini 0:21:16
19 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:24:38
20 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:25:17
21 Remy Di Gregorio (Fra) FDJ 0:27:33
22 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne 0:28:56
23 Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale 0:30:26
24 Josep Jufre (Spa) Astana 0:32:44
25 David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne 0:35:29
26 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team 0:37:42
27 Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions 0:38:04
28 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 0:38:45
29 Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 0:39:24
30 Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 0:46:00
31 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:48:12
32 Aleksandr Dyachenko (Kaz) Astana 0:50:55
33 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 0:53:14
34 Jürgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:54:13
35 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia 0:56:06
36 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:56:25
37 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram 1:03:26
38 Kanstantin Sivtsov (Blr) Team HTC-Columbia 1:07:00
39 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto 1:08:17
40 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:12:46
41 Denis Menchov (Rus) Rabobank 1:13:44
42 David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne 1:25:10
43 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 1:26:16
44 Marcos Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 1:27:31
45 Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:34:41
46 Juan-Manuel Garate (Spa) Rabobank 1:35:38
47 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne 1:35:55
48 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 1:36:06
49 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:36:15
50 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:38:51
51 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas-Doimo 1:41:23
52 Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur 1:43:50
53 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale 1:44:09
54 Mathieu Sprick (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1:45:50
55 Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale 1:46:30
56 Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:47:27
57 Dmitry Fofonov (Kaz) Astana 1:50:41
58 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale 1:52:36
59 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Transitions 1:52:49
60 Delio Fernandez (Spa) Xacobeo Galicia 1:53:33
61 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini 1:56:46
62 Mikael Cherel (Fra) FDJ 1:58:58
63 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 2:00:52
64 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 2:01:44
65 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas-Doimo 2:05:08
66 Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team 2:06:08
67 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:07:19
68 Enrico Gasparotto (Ita) Astana 2:07:28
69 Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia 2:07:34
70 Paul Voss (Ger) Team Milram 2:07:39
71 Dario Cataldo (Ita) Quick Step 2:09:54
72 Grischa Niermann (Ger) Rabobank 2:10:26
73 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 2:11:14
74 Joan Horrach (Spa) Team Katusha 2:12:17
75 Alberto Benitez (Spa) Footon-Servetto 2:12:24
76 Allan Davis (Aus) Astana 2:13:16
77 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo 2:13:23
78 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:13:52
79 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 2:14:17
80 Jose Angel Gomez-Marchante (Spa) Andalucia-Cajasur 2:15:25
81 Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom 2:15:40
82 Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale 2:16:40
83 Assan Bazayev (Kaz) Astana 2:16:51
84 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:21:52
85 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo 2:24:11
86 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto 2:24:40
87 Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 2:25:41
88 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo 2:27:06
89 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 2:29:15
90 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 2:32:44
91 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur 2:34:46
92 Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur 2:37:08
93 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur 2:37:54
94 Vincent Jerôme (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:40:11
95 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 2:42:39
96 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 2:43:03
97 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 2:44:32
98 Gianni Meersman (Bel) FDJ 2:44:54
99 Sergey Renev (Kaz) Astana 2:45:14
100 Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2:47:58
101 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:49:42
102 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 2:49:43
103 Andrey Zeits (Kaz) Astana 2:50:38
104 Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team 2:53:57
105 Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur 2:54:37
106 Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia 2:54:43
107 Bjorn Schröder (Ger) Team Milram 2:56:43
108 Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini 2:59:19
109 David Millar (GBr) Garmin-Transitions 3:07:54
110 Pierre Cazaux (Fra) FDJ 3:12:19
111 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:12:35
112 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:13:51
113 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto 3:14:44
114 Markus Eichler (Ger) Team Milram 3:16:25
115 Jose Vincente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne 3:18:33
116 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank 3:22:27
117 Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale 3:22:34
118 Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto 3:22:51
119 Dominik Roels (Ger) Team Milram 3:24:48
120 Mauricio Ardila (Col) Rabobank 3:26:55
121 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 3:27:33
122 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto 3:28:02
123 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur 3:29:42
124 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 3:30:52
125 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 3:31:13
126 Davide Malacarne (Ita) Quick Step 3:34:20
127 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 3:36:08
128 Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto 3:36:29
129 Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur 3:39:28
130 Christophe Riblon (Fra) Ag2R-La Mondiale 3:40:56
131 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto 3:41:41
132 Nikolas Maes (Bel) Quick Step 3:42:03
133 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 3:42:09
134 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank 3:42:44
135 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 3:42:53
136 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:44:35
137 Robert Förster (Ger) Team Milram 3:46:30
138 Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia 3:46:42
139 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ 3:49:44
140 Kasper Klostergaard (Den) Team Saxo Bank 3:52:52
141 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:53:19
142 Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions 3:54:20
143 Matthew Wilson (Aus) Garmin-Transitions 3:54:50
144 Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia 3:55:57
145 Andreas Stauff (Ger) Quick Step 3:56:35
146 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 3:56:52
147 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 4:00:12
148 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 4:00:29
149 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 4:01:31
150 Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur 4:03:01
151 Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:03:47
152 Michel Kreder (Ned) Garmin-Transitions 4:06:47
153 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 4:10:32
154 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 4:11:31
155 Dominik Klemme (Ger) Team Saxo Bank 4:13:02
156 Lars-Ytting Bak (Den) Team HTC-Columbia 4:19:30

Klasyfikacja punktowa:

1 Mark Cavendish (GBr) Team HTC-Columbia 156 pts
2 Tyler Farrar (USA) Garmin-Transitions 149
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 120
4 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 110
5 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 104
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 97
7 Peter Velits (Svk) Team HTC-Columbia 88
8 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 72
9 Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale 63
10 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 62
11 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo 61
12 Manuel Cardoso (Por) Footon-Servetto 56
13 Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team 54
14 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ 53
15 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 52
16 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 50
17 Grega Bole (Slo) Lampre-Farnese Vini 50
18 Juan-Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 45
19 Allan Davis (Aus) Astana 44
20 Matthew Goss (Aus) Team HTC-Columbia 42
21 Koldo Fernandez De Larrea (Spa) Euskaltel-Euskadi 41
22 Denis Menchov (Rus) Rabobank 38
23 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi 37
24 Robert Förster (Ger) Team Milram 37
25 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 35
26 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 32
27 Carlos Sastre (Spa) Cervélo Test Team 30
28 David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne 26
29 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 25
30 Tom Danielson (USA) Garmin-Transitions 25
31 Sébastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale 25
32 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne 24
33 David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia 23
34 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 23
35 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur 21
36 Christophe Le Mevel (Fra) FDJ 21
37 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne 21
38 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 21
39 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 21
40 Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 20
41 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 20
42 Andreas Stauff (Ger) Quick Step 20
43 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 18
44 Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom 18
45 Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne 17
46 Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale 17
47 Dominik Roels (Ger) Team Milram 16
48 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 16
49 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 16
50 Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia 16
51 Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini 16
52 Dario Cataldo (Ita) Quick Step 15
53 Enrique Mata (Spa) Footon-Servetto 15
54 David Millar (GBr) Garmin-Transitions 14
55 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank 14
56 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 14
57 Assan Bazayev (Kaz) Astana 14
58 Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team 13
59 Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur 12
60 Pierre Cazaux (Fra) FDJ 12
61 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ 12
62 David Arroyo (Spa) Caisse d’Epargne 11
63 Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 11
64 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto 11
65 Enrico Gasparotto (Ita) Astana 11
66 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto 11
67 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 11
68 Tejay Van Garderen (USA) Team HTC-Columbia 10
69 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 10
70 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
71 Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto 10
72 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 9
73 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 9
74 Remy Di Gregorio (Fra) FDJ 9
75 Paul Voss (Ger) Team Milram 9
76 Nikolas Maes (Bel) Quick Step 9
77 Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom 8
78 Josep Jufre (Spa) Astana 7
79 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team 7
80 Dmitry Fofonov (Kaz) Astana 7
81 Juan Javier Estrada (Spa) Andalucia-Cajasur 6
82 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur 6
83 Xavier Florencio (Spa) Cervélo Test Team 6
84 Markus Eichler (Ger) Team Milram 6
85 Manuel Ortega (Spa) Andalucia-Cajasur 6
86 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto 5
87 Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur 5
88 William Bonnet (Fra) BBOX Bouygues Telecom 5
89 Jose Vicente Toribio (Spa) Andalucia-Cajasur 5
90 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 5
91 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
92 Juan-Jose Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
93 Mikael Cherel (Fra) FDJ 4
94 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto 4
95 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 4
96 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 4
97 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale 4
98 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini 4
99 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 3
100 Hubert Dupont (Fra) Ag2R-La Mondiale 3
101 Aleksandr Kolobnev (Rus) Team Katusha 2
102 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale 2
103 Gustavo Iglesias (Spa) Xacobeo Galicia 2
104 Gianni Meersman (Bel) FDJ 2
105 Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Cajasur 2
106 Alexandre Pichot (Fra) BBOX Bouygues Telecom 2
107 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 2
108 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 2
109 Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions 1

Klasyfikacja górska:

1 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 51 pts
2 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 43
3 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 36
4 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 29
5 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 26
6 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne 25
7 Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 25
8 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi 21
9 Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom 18
10 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 17
11 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 15
12 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 15
13 Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team 15
14 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 14
15 Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne 11
16 Christophe Le Mevel (Fra) FDJ 10
17 Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team 10
18 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 10
19 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 10
20 David Millar (GBr) Garmin-Transitions 9
21 Tony Gallopin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 9
22 Dario Cataldo (Ita) Quick Step 8
23 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team 8
24 Ludovic Turpin (Fra) Ag2R-La Mondiale 6
25 Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur 6
26 Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia 6
27 David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia 5
28 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 5
29 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini 5
30 Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale 5
31 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur 5
32 Allan Davis (Aus) Astana 4
33 Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale 4
34 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne 4
35 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
36 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 4
37 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 4
38 Mikael Cherel (Fra) FDJ 4
39 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 4
40 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 3
41 Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur 3
42 Gustavo Cesar-Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 3
43 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 2
44 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto 2
45 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale 2
46 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur 2
47 Pierre Cazaux (Fra) FDJ 2
48 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto 2
49 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 1
50 Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions 1
51 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 1
52 David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne 1
53 Luis Pasamontes (Spa) Caisse d’Epargne 1
54 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 1
55 Assan Bazayev (Kaz) Astana 1
56 Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 1
57 Frederik Willems (Bel) Liquigas-Doimo 1
58 Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom 1
59 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 1
60 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 1
61 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 1

Klasyfikacja kombinowana:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 9 pts
2 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 11
3 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 12
4 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 23
5 Frank Schleck (Lux) Team Saxo Bank 25
6 Xavier Tondo (Spa) Cervélo Test Team 32
7 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi 43
8 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne 48
9 Nicolas Roche (Irl) Ag2R-La Mondiale 49
10 Christophe Le Mevel (Fra) FDJ 67
11 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto 67
12 David Garcia Dapena (Spa) Xacobeo Galicia 71
13 Ruben Plaza (Spa) Caisse d’Epargne 76
14 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 79
15 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d’Epargne 93
16 Gonzalo Rabunal (Spa) Xacobeo Galicia 100
17 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto 102
18 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia 104
19 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne 110
20 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 114
21 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 117
22 David Lopez (Spa) Caisse d’Epargne 122
23 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 124
24 Allan Davis (Aus) Astana 127
25 Inigo Cuesta (Spa) Cervélo Test Team 128
26 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 131
27 Johann Tschopp (Swi) BBOX Bouygues Telecom 134
28 Javier Moreno (Spa) Andalucia-Cajasur 136
29 Oscar Pujol (Spa) Cervélo Test Team 141
30 Dario Cataldo (Ita) Quick Step 145
31 Jean-Christophe Peraud (Fra) Omega Pharma-Lotto 147
32 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 156
33 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 157
34 Blel Kadri (Fra) Ag2R-La Mondiale 158
35 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 161
36 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 162
37 Javier Ramirez (Spa) Andalucia-Cajasur 172
38 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 174
39 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 181
40 Martin Velits (Svk) Team HTC-Columbia 182
41 Romain Zingle (Bel) Cofidis, le crédit en ligne 183
42 David Millar (GBr) Garmin-Transitions 183
43 Thomas Peterson (USA) Garmin-Transitions 186
44 Mikael Cherel (Fra) FDJ 193
45 Assan Bazayev (Kaz) Astana 195
46 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R-La Mondiale 205
47 Sergio Carrasco (Spa) Andalucia-Cajasur 206
48 Pierre Cazaux (Fra) FDJ 217
49 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 227
50 Perrig Quemeneur (Fra) BBOX Bouygues Telecom 235
51 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto 265
52 Johnnie Walker (Aus) Footon-Servetto 275
53 Jorge Montenegro (Arg) Andalucia-Cajasur 278
54 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia 300

Klasyfikacja drużynowa:

1 Team Katusha 261:48:04
2 Caisse d’Epargne 0:00:33
3 Xacobeo Galicia 0:12:33
4 Cervelo Test Team 0:17:50
5 AG2R – La Mondiale 0:35:42
6 Liquigas – Doimo 0:57:05
7 Omega Pharma – Lotto 1:08:04
8 Euskaltel – Euskadi 1:12:06
9 FDJ 1:13:13
10 Team Saxo Bank 1:17:45
11 Team HTC – Columbia 1:18:18
12 Astana 1:26:17
13 Garmin – Transitions 1:43:52
14 Lampre – Farese Vini 2:09:37
15 Cofidis, le credit en ligne 2:13:34
16 Rabobank 2:33:40
17 Team Milram 3:04:10
18 Quick Step 3:44:28
19 BBOX Bouygues Telecom 4:05:55
20 Andalucia – Cajasur 4:12:54
21 Footon – Servetto 6:09:30