Na starcie dziesiątego etapu Wyścigu Dookoła Hiszpani zabrakło dwóch kluczowych zawodników Saxo Bank. Riis wyrzucił z Vuelty Andy’ego Schleck’a i Stuarta O’Grady’ego, po tym, jak oboje złamali wewnętrzne zasady Saxo Bank – wypili alkohol.

Andy Schleck tak komentuje całe zajście: „Wiem, że złamałem zasady zespołu, pijąc drinka do kolacji. Dlatego Bjarne zdecydował się odesłać mnie i Stuarta do domu. Jestem odpowiedzialny za moje czyny i choć myślę, że to zbyt surowa decyzja, szanuję ją, bo Bjarne jest szefem i musi robić to, co jego zdaniem, jest najlepsze dla zespołu. Szkoda, że zdecydował się, aż na takie radykalne kroki, bo naprawdę jestem w formie i bardzo chciałbym zostać w Vuelcie i pomóc Frankowi i reszcie naszego zespołu. Ale od decyzji Riis’a nie ma odwołania.

Młody z braci Schleck’ów jest w świetniej formie, na Tour de France zajął drugie miejsce. W hiszpańskiej etapówce pełnił rolę pomocnika dla swojego starszego brata, Franka (przed 10 etapem zajmował 13 miejsce). Andy do momentu wykluczenia zajmował 77 miejsce. To drugi rok pod rząd, kiedy młodszy z braci Schleck nie ukończy wyścigu w Hiszpanii. W zeszłym roku Luksemburczyk musiał wycofać się z wyścigu ze względu na problemy żołądkowe.

Bracia Schleck’owie opuszczają w przyszłym sezonie team Saxo Bank i będą jeździć w nowej ekipie prowadzonej przez Brian’a Nygaard’a i Kim’a Andersen’a. Podobnie O’Grady, który też w przyszłym sezonie będzie ścigał się w nowym zespole.

Galopente

Poprzedni artykułAnthony Delaplace wygrywa 2 etap Tour de l’Avenir. Kwiatkowski 9.
Następny artykułSylwester Szmyd na Ironmen-ie w Borownie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Pretekst dla prasy,tak naprawdę oszczędzają ludzi na MŚ ?