Firma Trek podpisała dziś umowę z Luxemburg Team i ekipa ta od przyszłego sezonu będzie jeździć na rowerach tego producenta.

Trek zapewni ramy, koła oraz odpowiedni wybór komponentów, zadba również o odpowiedni dobór sprzętu dla każdego zawodni.

Rowery będą wyposażone w zestaw Shimano Dura-Ace Di2 z elektrycznymi przerzutkami i hamulcami. Ponadto ekipa Schleck’ów będzie  korzystać z nowych kasków firmy Bontrager.

„Przeglądaliśmy kilka ofert od różnych producentów, ale my potrzebujemy sprzętu, który pozwoli nam wygrać w Tour de France. Obecnie najlepszy sprzęt ma Trek i dlatego też wybraliśmy tę firmę, a ona zgodziła się z nami pracować”, powiedział dyrektor sportowy Luxemburg Team, Kim Andersen.

Brian Nygaard, główny manager zespołu powiedział: „Wiemy, że Trek pozwoli nam jeździć szybciej. Ich wiedza na temat aerodynamiki i wydajności, będzie dla nas niezwykle pomocna, szczególnie dla liderów zespołu.”

John Burke, prezes Trek’a jest również zadowolony z nawiązania współpracy z nowym teamem. „W ostatniej dekadzie na naszych rowerach wygrywano w Wielkiej Pętli. Myślę, że nowy zespół może przysporzyć nam wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie.”

Amerykański producent zapowiedział również, że w przyszłym sezonie zamierza kontynuować w współpracę z zespołem RadioShack.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments