Denis Menchov podpisał kontrakt z nowym zespołem Geox. Kontrakt został podpisany na dwa lata. Trzydziestodwulatek jeździł od 2005 r. w zespole Rabobank, ale teraz postanowił dołączyć do Carlosa Sastre, który w ostatnich dniach dołączył do zespołu Geox.

„Cieszy nas niezwykle fakt, że doszliśmy z Denisem do porozumienia. Stworzy on groźny duet z Sastre”, mówił główny menedżer zespołu, Mauro Gianetti. „Denis to niezwykle utalentowany zawodnik, świetnie jeździ na czas, będzie również niezwykle pomocy podczas górskich wspinaczek dla lidera Sastre. Myślę, że wkrótce w naszych szeregach pojawi się więcej znanych zawodników”, tajemniczo dodał Gianetti.

Nieoficjalnie mówi się, że Geox prowadzi rozmowy z Damiano Cunego, Janez’em Brajkovic’em i Chris’em Horner’em. Geox to nowy zespół, który od przyszłego sezonu zastąpi Footon-Servetto. Sponsor tytularny to włoski producent butów. Od przyszłego sezonu będzie sponsorować dwie drużyny kolarskie: kobiecą i męską. Jak dotąd najsławniejszym nabytkiem nowo tworzącej się ekipy to Carlos Sastre –  zwycięzca Tour de France z 2008 r. Denis Menchov może pochwalić się zwycięstwem w Giro (2009) i Vuelty (2005 i 2007).

Galopente