Zwycięzca Tour de France w końcu przerwał milczenie i wypowiedział się na temat przyszłej współpracy z Bjarne Riasem. Contador zapowiedział, że jego celem będzie potrójna korona w jednym sezonie.

Hiszpan zamierza odnieść zwycięstwo w trzech wielkich wyścigach w ciągu jednego sezonu. Hiszpan zdaje sobie sprawę z trudności tego zadania, ale jak sam mówi, nie jest to nie możliwe. „To marzenie, ale myślę, że możliwe do spełnienia. Można pojechać w trzech wielkich tourach na dobrym poziomie, co samego zwycięstwa, to inna sprawa. Wiem, wydaje się to nie możliwe, ale może kiedyś w przyszłości mi się uda… Każdy ma marzenia, moje jest takie”, powiedział Alberto Contador.

Na razie jednak, jest szczęśliwy, że w przyszłym sezonie pojawi się na dwóch wielkich wyścigach. „Na pewno w przyszłym roku pojadę w dwóch wielkich wyścigach. Jeszcze nie wiem jakich, ale z pewnością muszę zmienić tryb przygotowań”, dodaje Hiszpan.

Contador jest zadowolony z podpisania kontraktu z SaxoBank i oczekuje, że w nowym zespole będzie mniej kłótni. „Tego mi potrzeba, trochę spokoju”, mówi zawodnik SaxoBanku. Hiszpan podaje, że jako jeden z powodów, dla których wybrał te właśnie zespół to tzw. „filozofia kolarstwa Riisa”. Chcę trochę spokoju, którego nie mam od kilku lat. Riis ma duże doświadczenie, pozwoli mi na starty w wyścigach, w których bardzo chcę wziąć udział. Zmiana zespołu to najlepszy wybór dla mnie. Jestem zadowolony ze zmiany”, dodaje zwycięzca tegorocznego TdF.

Contador ma nadzieję, zabrać ze sobą z Astany  Benjamín’a Noval’a, Dani’ego Navarro i Jesús’a Hernández’a. Ich kontrakty nie doszły jeszcze do skutku. „Postaram się dla nich o najlepsze kontrakty, chciałbym by jeździli razem ze mną”, dodaje na zakończenie Contador.

Galopente