Ruszył 67. Tour de Pologne!

Kolarze w niedzielę w Sochaczewie rozpoczęli tegoroczny Tour de Pologne.

Po płaskim etapie i po sprinterskim finiszu zwycięstwo padło łupem Jacopo Guarnieriego z ekipy Liquigasu, w której ściga się trzech naszych rodaków.

Oczywiście jak to bywa na finiszu sprinterskim spotykane są kraksy. I taka miała miejsce na ostatniej rundzie w Warszawie. Uniknęło jej ok. 20 kolarzy i z tej stawki Guarnieri okazał się być najszybszym.

Drugi etap do Dąbrowy Górniczej to przede wszystkim popis Polaków: Marcina Sapy (Lampre) i Bartłomieja Matysiaka (Polska-BGŻ). Uciekli oni dzielnie od 4-osobowej grupy uciekinierów, nazbierali punktów w klasyfikacji górskiej ale jako pierwsi tego etapu nie ukończyli. Zostali oni doścignięci przed końcem drugiej rundy. Zgodnie z moimi oczekiwaniami, tak jak pisałem w „Na kole II” swoją cegiełkę do zwycięstw sprinterów na TdP dołożył Andre Greipel z HTC-Columbia. Dołożył cegiełkę i to nie małą. Wygrał sprinterski finisz o niemal dwie długości roweru!

A nowym liderem po drugim etapie został Allan Davis.

God Morgen Alberto!

We wtorek rano Alberto Contador poinformował, że został nowym zawodnikiem Saxo Banku. Bjarne Riss był bardzo zadowolony z zatrudnienia Contadora w swoim zespole.

Już od jakiegoś czasu wiadome było, że Contador odejdzie z Astany, a bracia Schleckowie nie przedłużą kontaktu z duńską ekipą i wystartują w nowo powstałej – luksemburskiej ekipie, której na razie nazwy nie znamy.

Ale Contador raczej w zespole pod nazwą Saxo Bank nie pojedzie, bo już nie długo ma zostać ogłoszony nowy sponsor tytularny ekipy 3-krotnego triumfatora „Wielkiej Pętli”.

Pozostaje nam tylko czekać jakie sukcesy w przyszłym sezonie będzie odnosić Contador i jakich będzie mieć pomocników. Myślę, że takich jak w Astanie może nie mieć, ale kto wie…

Pamiętajmy – Bjarne Riss lubi zaskakiwać…

Piotrek Więcławek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments