Zespół Lampre – Farnese Vini powinien się liczyć przede wszystkim na płaskich etapach tegorocznego 67. Tour de Pologne UCI ProTour. We włoskiej ekipie zobaczymy także Marcina Sapę, który trafił do ProTouru właśnie dzięki agresywnej jeździe w naszym narodowym Tourze.

Aż trzech bardzo szybkich zawodników zobaczymy na starcie w Sochaczewie. Włoch Angelo Furlan ma już na koncie trzy zwycięstwa etapowe w Tour de Pologne, a pierwsze z nich osiągnął 9 lat temu w Koszalinie. Niezwykle szczęśliwy jest dla niego Białystok, gdyż w tym mieście triumfował w 2008 i 2009 roku.

Mirco Lorenzetto to drugi z szybkich Włochów, który kilkukrotnie brał już udział w wyścigu TdP. W 2008 był trzeci na etapie do Olsztyna, a cały wyścig zakończył na wysokiej siódmej pozycji. Trzy zwycięstwa w tym roku odniósł Słoweniec Grega Bole. Dwa z nich miały miejsce w jego narodowym Tourze, a jedno w Criterium du Dauphine Libere. Był również drugi na etapie Paryż-Nicea, wystartował również w tegorocznym Tour de France.

Na starcie zobaczymy również Polaka Marcina Sapę, który swoimi licznymi ucieczkami w sezonie 2008 otworzył sobie drzwi do ProTouru, podpisując kontrakt z tą włoską ekipą. W tym roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w barwach Lampre, triumfując na piątym etapie wyścigu Bayern Rundfahrt. Popularny „Saper” to również brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Lampre – Farnese Vini na 67. Tour de Pologne: Grega Bole, Matteo Bono, Witalij Buc, Angelo Furlan, Mirco Lorenzetto, Manuele Mori, Marcin Sapa i Alessandro Spezialetti.

(Biuro Prasowe LangTeam)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments