Stowarzyszenie ” LKK”, czyli Leszczyński Klub Kolarski powstało w 2007 roku i jest wpisane do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonego przez Prezydenta miasta Leszna w dniu 18 grudnia 2007 r.

Obecnie członków klubu mamy czterdziestu sześciu. Wszyscy uczestniczą w treningach oraz zawodach. Przekrój wiekowy naszych klubowiczów zawiera się między 18 a 58 lat. Mamy w klubie jedna dziewczynę. Członkowie naszego stowarzyszenia to uczniowie, prywatni przedsiębiorcy, emeryci, lekarze, urzędnicy. Członkowie klubu jeżdżą na rowerach szosowych i MTB”, zdradza nam Bogusław Pazoła.

Stowarzyszenie LLK zajmuje się promocją kolarstwa. Wśród swoich głównych celów podaje: „Planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego członków i sympatyków klubu, angażowanie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych do różnorodnych form aktywności ruchowej”. By zostać członkiem należy skontaktować się z jednym z członków zarządu i wypełnić prostą deklarację.

Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie. 17:00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 10.00. Również osoby niezrzeszone mogą uczestniczyć w treningach.

Od 2010 r. zespół jest sponsorowany przez Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń, dzięki temu zespół otrzymał możliwość wystąpienia w nowym sezonie w nowych strojach. „Mamy jeszcze dwóch innych sponsorów w postaci sklepów z częściami rowerowymi – Euro-Rower i Szawer. W tych  to sklepach członkowie klubu maja rabat przy zakupie części rowerowych”, dodaje jeden z członków stowarzyszenia.

Wśród swoich największych sukcesów z dumą wymieniają:

Maraton w Gorzowie 2010

MINI
1. miejsce Kaczmarka Arkadiusza (kategoria M3)

MEGA
2. miejsce Śmigielskiego Szymona (M2)
3. miejsce Kaźmierczaka Wiesława (M4)
GIGA
1. miejsce Skorlińskiego Krzysztofa (M4)

3. miejsce  Tietza Arkadiusza (M3)

Maraton w Lesznie 2010

MEGA

1. miejsce Paszka Grzegorza (M3)

GIGA

2. miejsce Skorlińskiego Krzysztofa (M4)

Maraton w Trzebnicy

MEGA

1. miejsce Paszka Grzegorza (M3)

2. miejsce Kaczmarka Arkadiusza (M3)

GIGA

3. miejsce Skorlińskiego Krzysztofa (M4)

Maraton w Radkowie

MEGA
2. miejsce Paszka Grzegorza (M3)
MINI
3. miejsce Kubackiego Sławomira (M3)

GIGA

3. miejsce Skorlińskiego Krzysztofa (M4)

Gryfice 2010

MEGA

1. miejsce Śmigielskiego Szymona (M2)

2. miejsce Paszka Grzegorza (M3)

„Najwięcej sukcesów odnosi Krzysztof Skorlinski. Jak widać LKK często staje na podium maratonów szosowych, ale najważniejsze jest to, że możemy wspólnie pokręcić pedałami”, mówi z dumą B. Pazoła.

W interencie można ich znaleźć pod adresami:

www.lkkleszczynianie.fora.pl

www.leszczynianie.net

Z Bogusławem Pazołą rozmawiała Gizela Woźnica (Galopente)

Foto: Maria Pazoła

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
LokomotywaPociąguTGV
LokomotywaPociąguTGV

Szykujcie się na starcie z pociągiem TGV!!! Karząca noga trenera Brzytwy i jego czarnej hałastry niebawem Was dosięgnie ;P

Fanka Kolarstwa
Fanka Kolarstwa

Niektórym najzwyczajniej w świecie odbija palma 🙁

WagonikCiuchciTGV
WagonikCiuchciTGV

Niestety, po regularnym przekraczaniu objętości treningowych 600km tygodniowo, palma nam lekko odbija – to fakt. Ale ogólnie to poczciwe z nas chłopaki ;P 😀 Buziaki dla wszystkich Fanek Kolarstwa 😀

fcb
fcb

…same szczupaki :)))

jarmarek
jarmarek

ZMIANA adresu
Jesteśmy na http://www.lkkleszczynianie.pl/