Wyniki 21 etapu i końcowe klasyfikacje z dnia 30.05.2010, Verona-Verona,  dystans 15 km (ITT)

1 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 0:20:19
2 Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia 0:00:02
3 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:17
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:22
5 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:23
6 Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team
7 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:00:29
8 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions 0:00:32
9 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli 0:00:35
10 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank 0:00:37
11 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 0:00:39
12 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
13 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
14 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:00:41
15 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:42
16 Gregory Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team 0:00:45
17 Matthias Russ (Ger) Team Milram
18 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank 0:00:48
19 Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto 0:00:54
20 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
21 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:00:55
22 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank 0:00:56
23 Josep Jufre Pou (Spa) Astana
24 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:00:57
25 Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox
26 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:01:00
27 Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto 0:01:01
28 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
29 Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia 0:01:03
30 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:01:04
31 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team
32 Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:01:05
33 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli 0:01:06
34 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:01:07
35 Markus Fothen (Ger) Team Milram 0:01:08
36 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank 0:01:10
37 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo
38 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 0:01:13
39 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:01:14
40 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne 0:01:16
41 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
42 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:17
43 Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:01:18
45 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia
46 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini
47 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne
48 Damien Monier (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:01:19
49 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo 0:01:20
50 Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
51 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto
52 Jerome Pineau (Fra) Quick Step 0:01:22
53 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo 0:01:23
54 Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions
55 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox 0:01:24
56 Andriy Grivko (Ukr) Astana 0:01:25
57 Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank
58 Luke Roberts (Aus) Team Milram
59 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions
60 Rick Flens (Ned) Rabobank 0:01:26
60 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team
62 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 0:01:27
63 Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia 0:01:28
64 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team 0:01:30
65 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 0:01:32
66 Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto
67 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:01:33
68 Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne
69 Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox
70 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo 0:01:34
71 Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 0:01:36
72 Kalle Kriit (Est) Cofidis, le Credit en Ligne
73 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team
74 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank 0:01:37
75 Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
76 Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank 0:01:38
77 Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom
78 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:39
79 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
80 Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto
81 Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom
82 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
83 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 0:01:40
84 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto
85 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:41
86 Tiziano dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo 0:01:43
87 Inigo Cuesta Lopez (Spa) Cervelo Test Team
88 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:01:44
89 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli 0:01:46
90 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
91 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone 0:01:47
92 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
93 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:01:49
94 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
95 Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team 0:01:50
96 Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:01:51
97 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom 0:01:53
98 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
99 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox 0:01:54
100 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 0:01:58
101 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team
102 Mauro Facci (Ita) Quick Step 0:01:59
103 Roman Kireyev (Kaz) Astana
104 Robert Forster (Ger) Team Milram
105 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:02:00
106 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 0:02:01
107 Gorazd Stangelj (Slo) Astana 0:02:02
108 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone 0:02:03
109 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:04
110 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
111 Graeme Brown (Aus) Rabobank 0:02:07
112 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:10
113 Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:12
114 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
115 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:02:13
116 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 0:02:14
117 Marco Velo (Ita) Quick Step
118 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:02:15
119 Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom 0:02:20
120 Addy Engels (Ned) Quick Step 0:02:21
121 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne
122 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia
123 Edward King (USA) Cervelo Test Team 0:02:24
124 Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox
125 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Transitions 0:02:25
126 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne 0:02:27
127 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
128 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 0:02:34
129 Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone 0:02:35
130 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:02:38
131 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:02:39
132 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 0:02:43
133 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto 0:02:49
134 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:02:50
135 Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:03:09
136 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:03:25
137 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto 0:03:26
138 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team 0:03:40
139 Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 0:04:02

Końcowa klasyfikacja generalna Giro d’Italia 2010:

1 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 87:44:01
2 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:51
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 0:02:37
4 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli 0:02:50
5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:03:27
6 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 0:07:06
7 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 0:07:22
8 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:09:39
9 Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia 0:14:20
10 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 0:14:51
11 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:17:10
12 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:19:41
13 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:03
14 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 0:25:21
15 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank 0:32:29
16 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:34:49
17 Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:36:44
18 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank 0:37:27
19 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:39:43
20 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:45:17
21 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:50:08
22 Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto 1:07:37
23 Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:10:16
24 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:10:55
25 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 1:11:10
26 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto 1:19:31
27 Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank 1:19:34
28 Yury Trofimov (Rus) Bbox Bouygues Telecom 1:19:58
29 Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto 1:20:05
30 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 1:24:28
31 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha 1:25:52
32 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo 1:27:52
33 Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank 1:31:36
34 Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom 1:34:31
35 Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne 1:37:06
36 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:37:40
37 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 1:42:55
38 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team 1:44:55
39 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 1:46:02
40 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team 1:47:58
41 Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne 1:50:40
42 Josep Jufre Pou (Spa) Astana 1:52:09
43 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone 1:53:45
44 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team 1:55:13
45 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 2:00:13
46 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha 2:02:47
47 Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 2:03:49
48 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto 2:04:20
49 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini 2:08:58
50 Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto 2:13:22
51 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2:13:32
52 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 2:14:39
53 Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d’Epargne 2:14:54
54 Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 2:15:29
55 Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team 2:17:55
56 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2:19:47
57 Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions 2:20:53
58 Jerome Pineau (Fra) Quick Step 2:22:28
59 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 2:23:07
60 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 2:27:19
61 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 2:28:40
62 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d’Epargne 2:29:15
63 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne 2:29:30
64 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 2:30:43
65 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone 2:30:45
66 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli 2:33:16
67 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 2:39:00
68 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 2:40:00
69 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini 2:40:14
70 Andriy Grivko (Ukr) Astana 2:41:18
71 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 2:42:18
72 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank 2:42:22
73 Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox 2:45:07
74 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox 2:45:11
75 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 2:53:33
76 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Doimo 2:58:53
77 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli 3:03:44
78 Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia 3:04:01
79 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 3:04:07
80 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:05:57
81 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team 3:09:00
82 Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 3:09:45
83 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 3:11:06
84 Matthias Russ (Ger) Team Milram 3:12:43
85 Inigo Cuesta Lopez (Spa) Cervelo Test Team 3:12:44
86 Matteo Bono (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:12:56
87 Roman Kireyev (Kaz) Astana 3:13:47
88 Gregory Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team 3:16:25
89 Damien Monier (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 3:17:13
90 Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto 3:18:09
91 Tiziano dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo 3:20:36
92 Gorazd Stangelj (Slo) Astana 3:20:57
93 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom 3:22:21
94 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha 3:24:12
95 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 3:27:09
96 Robert Forster (Ger) Team Milram 3:29:44
97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3:32:33
98 Kalle Kriit (Est) Cofidis, le Credit en Ligne 3:34:05
99 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 3:34:30
100 Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3:34:35
101 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo 3:34:42
102 Markus Fothen (Ger) Team Milram 3:34:50
103 Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team 3:35:19
104 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne 3:39:35
105 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team 3:40:04
106 Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team 3:40:16
107 Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox 3:41:13
108 Marco Velo (Ita) Quick Step 3:41:32
109 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank 3:41:45
110 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:44:23
111 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto 3:45:11
112 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Transitions 3:48:11
113 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 3:48:23
114 Edward King (USA) Cervelo Test Team 3:50:57
115 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 3:51:50
116 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 3:53:24
117 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia 3:54:35
118 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini 3:54:57
119 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 3:57:49
120 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox 3:58:45
121 Mauro Facci (Ita) Quick Step 3:59:42
122 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 3:59:49
123 Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia 4:01:06
124 Luke Roberts (Aus) Team Milram 4:03:02
125 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions 4:03:06
126 Addy Engels (Ned) Quick Step 4:04:57
127 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo 4:05:53
128 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank 4:07:41
129 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank 4:11:06
130 Graeme Brown (Aus) Rabobank 4:13:27
131 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 4:13:51
132 Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone 4:15:17
133 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team 4:15:24
134 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia 4:19:17
135 Rick Flens (Ned) Rabobank 4:21:47
136 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4:25:58
137 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions 4:26:16
138 Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox 4:42:07
139 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto 4:48:55

Końcowa klasyfikacja punktowa:

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 150 pts
2 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 128
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 116
4 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli 110
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 105
6 Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia 74
7 Jerome Pineau (Fra) Quick Step 69
8 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 67
9 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini 64
10 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 64
11 Gregory Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team 59
12 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team 53
13 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 50
14 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha 48
15 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo 46
16 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank 43
17 Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank 40
18 Robert Forster (Ger) Team Milram 37
19 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 36
20 Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto 34
21 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 34
22 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 31
23 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 31
24 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 31
25 Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom 29
26 Damien Monier (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 28
27 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli 28
28 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 26
29 Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom 25
30 Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 25
31 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 23
32 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank 21
33 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne 21
34 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 20
35 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 18
36 Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto 18
37 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 18
38 Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team 18
39 Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team 18
40 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 17
41 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 16
42 Tiziano dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo 16
43 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto 15
44 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 13
45 Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia 13
46 Graeme Brown (Aus) Rabobank 13
47 Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne 12
48 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 10
49 Markus Eibegger (Aut) Footon-Servetto 10
50 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 9
51 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank 9
52 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini 8
53 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 7
54 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team 7
55 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini 7
56 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 7
57 Mauro Facci (Ita) Quick Step 7
58 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 6
59 Juan Horrach Rippoll (Spa) Team Katusha 6
60 Volodymir Gustov (Ukr) Cervelo Test Team 6
61 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 6
62 Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto 5
63 Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox 5
64 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 5
65 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 4
66 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone 4
67 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 4
68 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox 4
69 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 4
70 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 4
71 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 3
72 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha 2
73 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team 2
74 Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions 2
75 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom 2
76 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha 2
77 Michael Albasini (Swi) Team HTC – Columbia 2
78 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank 1
79 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 1
80 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Doimo 1
81 Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto 1
82 Alan Marangoni (Ita) Colnago-CSF Inox 1
83 Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne -1
84 Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team -3
85 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team -4
86 Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank -5
87 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli -5
88 Daniel Lloyd (GBr) Cervelo Test Team -5
89 Edward King (USA) Cervelo Test Team -5
90 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank -5
91 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom -5
92 Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne -10
93 Jos Van Emden (Ned) Rabobank -13
94 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions -16
95 Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone -17
96 Andriy Grivko (Ukr) Astana -17
97 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto -17
98 Rick Flens (Ned) Rabobank -18
99 Mathew Hayman (Aus) Sky Professional Cycling Team -19
100 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox -19
101 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank -19
102 Markus Fothen (Ger) Team Milram -21
103 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne -23
104 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom -24
105 Kalle Kriit (Est) Cofidis, le Credit en Ligne -25
106 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre-Farnese Vini -25
107 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions -25
108 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo -25
109 Dario Andriotto (Ita) Acqua & Sapone -25
110 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team -25
111 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team -27
112 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia -27
113 Marco Velo (Ita) Quick Step -28
114 Luke Roberts (Aus) Team Milram -30
115 Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia -30
116 Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox -30
117 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto -30

Końcowa klasyfikacja górska:

1 Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto 56 pts
2 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 41
3 Johann Tschopp (Swi) Bbox Bouygues Telecom 38
4 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 35
5 Michele Scarponi (Ita) Androni Giocattoli 25
6 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 20
7 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli 16
8 Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox 16
9 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana 15
10 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo 15
11 Chris Sorensen (Den) Team Saxo Bank 15
12 Gilberto Simoni (Ita) Lampre-Farnese Vini 15
13 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox 14
14 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 13
15 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto 10
16 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne 10
17 Jerome Pineau (Fra) Quick Step 10
18 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 9
19 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 9
20 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 8
21 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 7
22 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom 7
23 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 6
24 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto 5
25 Marco Pinotti (Ita) Team HTC – Columbia 5
26 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha 5
27 Marco Marzano (Ita) Lampre-Farnese Vini 5
28 Rick Flens (Ned) Rabobank 5
29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini 4
30 Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank 4
31 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team 4
32 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne 4
33 Charles Wegelius (GBr) Omega Pharma-Lotto 3
34 Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 3
35 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto 3
36 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d’Epargne 3
37 Iban Mayoz Echeverria (Spa) Footon-Servetto 3
38 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom 3
39 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 2
40 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 2
41 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 2
42 Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne 2
43 Gustav Erik Larsson (Swe) Team Saxo Bank 2
44 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone 2
45 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 2
46 Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1
47 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 1
48 Markus Fothen (Ger) Team Milram 1

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 87:51:23
2 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 0:07:29
3 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:12:19
4 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank 0:30:05
5 Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:42:46
6 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo 1:20:30
7 Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d’Epargne 1:29:44
8 Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 1:30:18
9 Marcel Wyss (Swi) Cervelo Test Team 1:37:33
10 Branislau Samoilau (Blr) Quick Step 1:38:40
11 Andrei Amador Bikkazakova (CRc) Caisse d’Epargne 1:43:18
12 Cayetano Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 1:56:27
13 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 2:06:10
14 Daniel Martin (Irl) Garmin – Transitions 2:13:31
15 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 2:23:21
16 Simone Stortoni (Ita) Colnago-CSF Inox 2:37:45
17 Alessandro Bisolti (Ita) Colnago-CSF Inox 2:37:49
18 Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia 2:56:39
19 Remi Cusin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 3:02:23
20 Roman Kireyev (Kaz) Astana 3:06:25
21 Matthias Brandle (Aut) Footon-Servetto 3:10:47
22 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 3:25:11
23 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 3:27:08
24 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo 3:27:20
25 Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team 3:32:54
26 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank 3:34:23
27 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:37:01
28 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 3:46:02
29 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne 3:50:27
30 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago-CSF Inox 3:51:23
31 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo 3:58:31
32 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank 4:03:44
33 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 4:06:29
34 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4:18:36
35 Cameron Meyer (Aus) Garmin – Transitions 4:18:54
36 Marco Frapporti (Ita) Colnago-CSF Inox 4:34:45
37 Marco Corti (Ita) Footon-Servetto 4:41:33

Końcowa klasyfikacja drużynowa:

1 Liquigas – Doimo 262:04:40
2 Rabobank 0:24:21
3 Caisse d’Epargne 1:05:55
4 AG2R La Mondiale 1:10:16
5 Omega Pharma – Lotto 1:10:45
6 Team Saxo Bank 1:42:45
7 Cervelo TestTeam 2:06:16
8 Androni Giocattoli – Diquigiovanni 2:22:33
9 Team Katusha 2:23:30
10 Bbox Bouygues Telecom 2:31:15
11 Sky Professional Cycling Team 2:42:26
12 Lampre – Farnese Vini 2:51:14
13 Acqua & Sapone 2:53:59
14 Astana 3:56:19
15 Quick Step 4:08:01
16 Team HTC – Columbia 5:03:22
17 BMC Racing Team 5:15:22
18 Footon – Servetto 5:18:41
19 Team Milram 5:23:05
20 Cofidis, le Credit en Ligne 5:34:58
21 Colnago – CSF Inox 6:25:46
22 Garmin – Transitions 7:25:13