„Piekło północy” dla młodzieżowców, które posiada status 1.2 UCI, to od lat przepustka młodych kolarzy do zawodowych grup kolarskich.

Świadczyć o tym może lista zwycięzców z poprzednich lat, na której znajdują się m.in: Yaroslav Popowych, Eric Baumann, Sébastien Joly, Thor Hushovd, Damien Nazon czy nawet w 1993 roku Marek Leśniewski. Niestety w tegorocznej edycji wyścigu, nie wystartuje żaden z naszych rodaków.

Faworytem numer jeden jest zwycięzca sprzed ubiegłego roku – Amerykanin Taylor Phinney (na zdjęciu). Groźni mogą być kolarze francuskich ekip amatorskich, a zwłaszcza kolarze VC La Pomme Marseille Ramunas Navardauskas oraz Evaldas Siskevicius.

Holendrzy liczą na kolarza Rabobanku – Jetse Bola. Z kolei w barwach ekipy CC Nogent-sur-Oise wystąpi Adrien Petit, który w tym sezonie ma na koncie kilka zwycięstw UCI.

Składy ekip na Paryż Roubaix 2010 (U23):

TREK-LIVESTRONG
1   PHINNEY   TAYLOR
2   CAMPBELL   CODY
3   ROE   TIMOTHY
4   KING   BENJAMIN
5   SERGENT   JESSE
6   WILLIAMS   JUSTIN

SZWAJCARIA
7   DILLIER   SILVAN
8   HUGENTOBLER   GREGORY
9   KELLER   JAN
10   STRICKER   ROMAN
11   AUBERT   LOIC
12   JAUN   LUKAS

HOLANDIA
13   POLING   PETERJAN
14   RUCKERT   PATRICK
15   VANZANDBEEK RONAN
16   TERACKE   REMCO
17   KRAUWEL   BAS
18   VANDERSANDEN   HARM

USA
19   HOUSE   COLE
20   RATHE   JACOB
21   BURANDT   TRAVIS
22   O’LEARY   CONNOR
23   JONES   CARTER
24   HEELEY   DANNY

WIELKA BRYTANIA

25   ROWE   LUKE
26   CHRISTIAN   MARK
27   FENN   ANDREW
28   MOULD   JONATHAN
29   ATKINS   GEORGE
30    PERRETT    JOSEP

V.C. LA POMME-MARSEILLE
31    BENNETT    SAM
32    DOWNEY    SEAN
33    NAVARDAUSKAS    RAMUNAS
34    SISKEVICIUS    EVALDAS
35    VAUBOURZEIX    THOMAS
36    BROCHARD    FLORENT

RABOBANK CONTINENTAL TEAM

37    HOFLAND     MORENO
38    BOL    JETSE
39    VAN POPPEL    BOY
40    SINKELDAM    RAMON
41    KREDER    WESLEY
42    VERMELTFOORT    COEN

BEVEREN 2000
43    JODTS    SVEN
44    NOOYTENS    SVEN
45    SALOMEIN    JARL
46    VAN KEIRSBULCK    GUILLAUME
47    VERMOTE    ALPHONSE
48    WALLAYS    JELLE

C.C. NOGENT-SUR-OISE
49    BODIOT    ALEXIS
50    DASSONVILLE    FLAVIEN
51    DELALOT    ROMAIN
52    SANTY    QUENTIN
53    PETIT    ADRIEN
54    TURGIS    JIMMY

TREVIGIANI-DYNAMON-BOTTOLI
55    PELUCCHI    MATTEO
56    GRAZIATO    MASSIMO
57    BERTAZZO    OMAR
58    FORTIN    FILIPPO
59    COLEDAN    MASSIMO
60    PAGANI    ANGELO

VENDEE U
61    BERNAUDEAU    MATHIEU
62    CORNU    JEREMY
63    COUSIN    JEROME
64    FRANCILLETTE    KEVIN
65    GUILLEMOIS    ROMAIN
66    MAUGE    CORENTIN

NEW HEEBRA-LOMBARDEN
67    GRIFFITHS    ANDREW
68    VAN DEN NOORTGATE    KEVIN
69    VAN DRIESSCHE    KJELL
70    VANMARCKE    MATHIAS
71    VERHAEGHE    SANDER
72    VANDENBUSSCHE    JENS

SOJASUN ESPOIR-ACNC

73    CORBEL    ERWANN
74    DANIEL    MAXIME
75    PAIANI    JEAN-LOU
76    PECHEUL    BAPTISTE
77    RENAULT    MAXIME
78    SEIGNEUR    FABRICE

HOLOWESKO PARTNERS-FELT-GARMIN
79    HOWES    ALEX
80    KRASILNIKAU    ANDREI
81    KREDER    RAYMOND
82    SAVIDGE    WALKER
83    SUMMERHILL    DANIEL
84    WALKER    NICK

EC RAISMES-PETITE FORÊT-PORTES DU HAINAUT
85    LOUIS    ANTHONY
86    LEFEBVRE    TANGUY
87    FOBERT    VICTOR
88    FOURNIER    FABIEN
89    VASSEUR    LUDOVIC
90    SELWA    MATHIEU

PWS-EIJSSEN CYCLING TEAM
91    DEBUSSCHERE    JENS
92    VEREECKEN    NICOLAS
93    DE BIE    SEAN
94    STEVENS    TIMOTHY
95    VANKERCKHOVEN    JOCHEN
96    VANSPEYBROECK    TIM

C.C. ETUPES
97    DESRIAC    LOIC
98    BUHLER    ANTHONY
99    FERRAND PREVOT    EVAN
100    BOISSON    NICOLAS
101    SOUPE    GEOFFREY
102    ZIMINE    BORIS

NORMANDIA
103    BOUTVILLE    DAVID
104    DUVAL    JULIEN
105    DE SOUZA    CHRISTOPHER
106    HUCHE    THIBAULT
107    GOUGEARD    FLORENT
108    CARRE    JEAN-SIMON

WC SOENENS-JARTAZI-CONSTRUCT GLAS
109    DECLERCQ    TIM
110    DE MAREZ    RUBEN
111    KAUPAS    GEDIMINAS
112    LAMPAERT    YVES
113    LEPLA    JEROEN
114    HOORNE     JEROEN

TEAM ATLAS PERSONAL-BMC
115    BAER    MICHAEL
116    ERDIN    PETER
117    HACECKY    MARTIN
118    REICHENBACH    SEBASTIEN
119    ROHNER    LUKAS
120    ROSCH    DAVID

SUNWEB-REVOR
121    BEELEN    SVEN
122    EECKHOUT    KEVIN
123    DE CLERCQ    ANGELO
124    BODEN    STEF
125    POLNICKY    JIRI
126    EISING    TIJMEN

ESEG DOUAI
127    BEHAGUE    FABIAN
128    CARTON    LAURENT
129    CREPEL    CYRIL
130    DEGROOTE    SIMON PIERRE
131    GHILBERT    VALENTIN
132    PILLON    ROMAIN

TEAM VERANDA RIDEAU SARTHE
133    AVRIL    ANTHONY
134    BARRAIS    TONY
135    JARRIER    BENOIT
136    PENLOUP    ANTHONY
137    RIGOULAY    JOHANN
138    TAILLEFER    FABIEN

C.C. VILLENEUVE SAINT-GERMAIN-SOISSONS
139    CORMIER    ALBAIN
140    FOULDRIN    ANTOINE
141    GARBET    NICOLAS
142    GARSON    PIERRE
143    ROUAT    GEOFFREY
144    THOMINET    CAMILLE

DUNKERQUE OPALE TEAM CYCLING
145    CHAMON    THOMAS
146    CHOMBART    MAXIME
147    VAN BELLEGHEM    DAJO
148    VANDERMEERSCH    ADRIEN
149    VANHAECKE    THOMAS
150    VERMEULEN    JEFF