Były zawodnik Astany, a obecnie reprezentujący barwy BMC Racing Team,  został przyłapany na stosowaniu erytropoetyny. Próbka A dała wynik pozytywny. Zawodnik nie przyznaje się do przyjmowania dopingu.

Thomas Frei jeszcze wczoraj startował w wyścigu Giro del Trentino i zajął 9 pozycję na etapie. W klasyfikacji generalnej plasował się najwyżej ze swojej drużyny, na 6 miejscu, ze stratą zaledwie 51 sekund do lidera Alexandra Vinokurova.

Kolarz został natychmiastowo zawieszony przez swój zespół, po tym, gdy szefowie grupy dowiedzieli się o wyniku kontroli antydopingowej. Jest to rezultat własnej polityki zespołu. „Dotarła do nas informacja, że Thomas Frei został poinformowany o pozytywnym wyniku kontroli na  stosowanie EPO„- powiedział prezydent BMC Racing Jim Ochowicz w oficjalnym oświadczeniu. Jest to kolejny tego typu problem drużyny po tym, gry Alessandro Ballan został
zawieszony w prawach zawodnika w związku z uczestniczeniem w aferze Pro- Tourowej drużyny Lampre.

Przykrą wiadomość otrzymał sztab pro-tourowej ekipy BMC Racing Team, która wczoraj świętowała swoje pierwsze zwycięstwo w historii istnienia, zwycięstwo mistrza świata- Cadela Evansa w wyścigu Fleche Wallonne.

Poprzedni artykułSzmyd: „Zawsze mi się podobało Giro del Trentino”
Następny artykułRegulamin Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Osiek Mały, 03.05.2010