Florian Vachon (Bretagne-Schuller) wygrał 25 edycję wyścigu Tour du Finistère (1.1 UCI). Francuz po finiszu z ucieczki pokonał Leonardo Duque (Cofidis) oraz Cédrica Pineau (Team Roubaix-Lille Metropole). Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) zajął bardzo dobre 7 miejsce.

Od samego początku 199 kilometrowego wyścigu kolarze starali się odjechać od peletonu. Sztuka ta udała się Florianowi Morizot (BigMat – Auber 93). Za nim podążył Tomasz Repiński (CCC Polsat Polkowice). Niestety Polak nie zdołał doskoczyć do Francuza i po kilku kilometrach został doścignięty przez peleton.

Morizot samotnie zmierzał w kierunku mety osiągając maksymalnie pięć i pół minuty przewagi. Na 50 kilometrów przed metą peleton dogonił uciekiniera, a z przodu pojawiła się dwunastoosobowa grupka z kolejnym Polakiem w składzie, był to Sylwester Janiszewski (CCC Polsat – Polkowice). Oprócz byłego kolarza Legi Warszawa w czołówce jechali jeszcze: Florian Vachon, Roman Hardy, Eduardo Gonzalo Ramirez (wszyscy Bretagne – Schuller), Anthony Charteau (Bouygues Telecom), Jerome Coppel (Saur-Sojasun) Stephane Aule, Leonardo Duque (Cofidis), Cedric Pineau (Roubaix Lille Métropole).

Na ostatnich kilometrach dochodziło do wielu ataków i prób rozerwania tej grupki. Najczujniej zachował się Florian Vachon, który na mecie pokonał Leonardo Duque oraz Cédrica Pineau. Sylwester Janiszewski zajął 7 pozycję.

Wyniki Tour du Finistère 2010:

1 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 4:46:24
2 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le crédit en ligne
3 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole
4 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
5 Thibaut Pinot (Fra) Française des jeux 0:00:02
6 Jeróme Coppel (Fra) Saur – Sojasun
7 Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:04
8 Eduardo Gonzalo Ramirez (Spa) Bretagne – Schuller
9 Anthony Charteau (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:00:07
10 Jérémy Roy (Fra) Française des jeux 0:00:19
11 Eric Berthou (Fra) Carmiooro – NGC 0:00:25
12 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, le crédit en ligne 0:00:53
13 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des jeux 0:02:29
14 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
15 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
16 Gael Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
17 Niels Brouzes (Fra) Big Mat – Auber 93
18 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
19 Clément Lhotellerie (Fra) Roubaix Lille Metropole
20 Jack Bauer (NZl) Endura Racing
21 Brice Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:02:34
22 José-Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R – La mondiale 0:02:35
23 Nicolas Rousseau (Fra) AG2R – La mondiale 0:03:08
24 Alexander Wetterhall (Swe) Team Sprocket 0:03:44
25 Luis Filipe Albino Silva (Por) Palmeiras Resort – Prio 0:04:05
26 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93 0:11:22
27 Thomas Voeckler (Fra) BBox Bouygues Telecom
28 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
29 Hubert Dupont (Fra) AG2R – La mondiale
30 Jocelyn Bar (Fra) Roubaix Lille Metropole
31 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
32 Jean-Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
33 Rémy Di Grégorio (Fra) Française des jeux
34 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
35 Matthieu Boulo (Fra) Roubaix Lille Metropole
36 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R – La mondiale
37 Damien Monier (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
38 Julien Loubet (Fra) AG2R – La mondiale
39 Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:11:30
40 Michal Golas (Pol) Vacansoleil Pro Cycling Team
41 Alejandro Marque (Spa) Palmeiras Resort – Prio 0:11:33
42 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
43 Kamil Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
44 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Palmans Cras 0:11:36
45 James Moss (GBr) Endura Racing
46 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93
47 Mathew Stephens (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:11:44
48 Ricardo Mestre (Por) Palmeiras Resort – Prio
49 Daniel Mestre (Por) Palmeiras Resort – Prio
50 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
51 Julien Bérard (Fra) AG2R – La mondiale
52 Tomasz Repinski (Pol) CCC Polsat Polkowice
53 Niklas Gustavsson (Swe) Team Sprocket
54 Laurent Lefèvre (Fra) BBox Bouygues Telecom
55 Stéphane Rossetto (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
56 Kit Gilham (GBr) Sigma Sport – Specialized
57 Guillaume Le Floch (Fra) BBox Bouygues Telecom
58 Tomas Swift Metcalfe (GBr) Palmeiras Resort – Prio
59 Wouter Sybrandy (Ned) Sigma Sport – Specialized
60 Jaroslaw Rebiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
61 Maxime Mederel (Fra) Big Mat – Auber 93
62 Simon Richardson (GBr) Sigma Sport – Specialized
63 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller
64 Nelson Nuno Vitorino Sequeira (Por) Palmeiras Resort – Prio 0:12:02
65 David Da Silva Livramento (Por) Palmeiras Resort – Prio
66 Evan Oliphant (GBr) Endura Racing
67 Gareth Montgomerie (GBr) Sigma Sport – Specialized 0:12:06
68 Viktor Shmalko (Rus) Katyusha Continental Team 0:12:11
69 Tom Last (GBr) Sigma Sport – Specialized
70 Danil Komkov (Rus) Katyusha Continental Team
71 Alexander Filippov (Rus) Katyusha Continental Team
72 Jack Anderson (Aus) Team Sprocket
73 Tomasz Lisowicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
74 Fabio Terrenzio (Ita) Carmiooro – NGC
75 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
76 Benoît Daeninck (Fra) Roubaix Lille Metropole
77 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
78 Thomas Murray (GBr) Sigma Sport – Specialized
79 Julien Mazet (Fra) Big Mat – Auber 93
80 Florian Morizot (Fra) Big Mat – Auber 93
81 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
82 Steven Tronet (Fra) Roubaix Lille Metropole
83 Joost Van Leijen (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
84 Alexander Areekev (Rus) Katyusha Continental Team 0:12:27
85 Timothy Vangheel (Bel) Palmans Cras 0:13:40
HD Horton Tobyn (GBr) Team Sprocket
DNF Robert Partridge (Bel) Endura Racing
DNF Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Johan Mombaerts (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Jonathan Thire (Fra) Big Mat – Auber 93
DNF Geert Omloop (Fra) Palmans Cras
DNF François Jurgen (Fra) Palmans Cras
DNF Rob Goris (Fra) Palmans Cras
DNF Aidis Kruopis (Fra) Palmans Cras
DNF Jean Zen (Fra) Palmans Cras
DNF Christian Parrett (Fra) Team Sprocket
DNF Remi Cusin (Fra) Cofidis, le crédit en ligne
DNF Robert Hayles (Fra) Endura Racing
DNF Ian Wilkinson (Fra) Endura Racing
DNF Valery Grinkovsky (Swi) Katyusha Continental Team
DNF Konstantin Kuperasov (Ita) Katyusha Continental Team
DNF Boris Shpilevsky (Slo) Katyusha Continental Team
DNF Richard Larsen (Ita) Team Sprocket
DNF Tomasz Smolen (Ita) CCC Polsat Polkowice
DNF Alexandre Blain (Ita) Endura Racing
DNF Yannick Talabardon (Slo) Saur – Sojasun
DNF Kristof Goddaert (Pol) AG2R – La mondiale
DNF Olivier Bonnaire (Fra) Française des jeux
DNF Anthony Geslin (Fra) Française des jeux
DNF Pierrick Fédrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Freddy Bichot (Bel) BBox Bouygues Telecom
DNF Julien Fouchard (Bel) Cofidis, le crédit en ligne
DNF Sébastien Minard (Bel) Cofidis, le crédit en ligne
DNF Jérémy Galland (Ltu) Saur – Sojasun
DNF Borut Bozic (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
DNF Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
DNF Guillaume Levarlet (GBr) Saur – Sojasun
DNF Laurent Beuret (GBr) Carmiooro – NGC
DNF Diego Genovesi (GBr) Carmiooro – NGC
DNF Jure Kocjan (Rus) Carmiooro – NGC
DNF Enrico Peruffo (Rus) Carmiooro – NGC
DNF Andrea Piechele (Rus) Carmiooro – NGC
DNF Alessandro Raisoni (Swe) Carmiooro – NGC
DNF Samuel Dumoulin (USA) Cofidis, le crédit en ligne
DNS Geoffrey Coupe (Bel) Palmans Cras

Foto: CCC Polsat