Sezon rowerowy 2010 to nowa odsłona opon radialnych. Po trzydziestu latach technologia radialna doczekała się rozwiązań pozwalających na stworzenie innowacji w oponach rowerowych – opony RADIALE marki Maxxis. Pierwsza na świecie radialna opona rowerowa łączy w sobie trzy cechy: wysoki komfort jazdy, pełną kontrolę i bezpieczeństwo oraz maksymalne osiągi podczas jazdy.

Opona radialna to opona, w której nitki warstw kordu ułożone są promieniście, czyli pod kątem prostym w stosunku do kierunku jazdy. Dzięki temu opona ta jest bardziej elastyczna i łatwiej dopasowuje się do powierzchni asfaltu. Ta cecha odróżnia opony radialne od diagonalnych (klasycznych), które rozciągają się lub kurczą przy kontakcie z nawierzchnią, co w efekcie skutkuje mniejszą kontrolą nad rowerem, szczególnie na zakrętach pokonywanych z dużą prędkością.

Stworzona z myślą o kolarstwie szosowym opona radialna marki Maxxis łączy w sobie zastosowanie trzech technologii: radialnej, SILKWORM i 3C. Dzięki temu oprócz wspomnianej elastyczności i przyczepności w zakrętach, opona RADIALE jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz pozwala na maksymalne zwiększenie osiągów podczas jazdy. Technologia SILKWORM wewnątrz opony zwiększa jej odporność na przebicia i rozerwania oraz polepsza właściwości rotacyjne, co czyni jazdę bardziej efektywną. Ponadto wykorzystanie trójskładnikowej budowy opony 3C wpływa na wzmocnienie i poprawę trwałości opony, a  także zwiększenie jej przyczepności w szczególności na śliskiej nawierzchni i w ciasnych zakrętach, jakie występują często w wyścigach typu „kryterium uliczne”.

RADIALE Maxxis-a to pierwsze tego typu rozwiązanie, w którym konstrukcja radialna w całości znalazła zastosowanie. Dzięki tej technologii opona gwarantuje płynną jazdę łagodząc tym samym oddziaływanie nierówności nawierzchni na prowadzenie roweru.  To pierwsza na świecie tak nowatorska opona, dostępna w sezonie 2010 dla każdego miłośnika jazdy szosowej.

Opona RADIALE oferowana jest w dwóch modelach: bez bieżnika 700x22do jazdy po suchej nawierzchni i z bieżnikiem 700×23 dla mokrej nawierzchni. Cena jednej sztuki to 189 zł. Dystrybutor: Merida Polska: www.rowerymerida.com.pl.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
rebe
rebe

Jeżdżę na Maxxisach i jestem zadowolony. Oponka za 100 czy 130 zł to jeszcze do przyjęcia . Za taką cenę nie rzucę się na nowość jak głupi na szare mydło. Poczekam na opinie – tak po 5 tyś. km.