Pozyskaniem Matti’ego Breschel’a zainteresowanych jest wiele zespołów. Najbardziej o wykupienie zawodnika walczy Rabobank. Duńczyk jednak zapowiedział, że nie zamierza odchodzić z drużyny.

Jeśli drużyna będzie mieć odpowiedniego sponsora w nowym sezonie i umożliwi mu się starty wraz z światową elitą, nie widzi potrzeby zmiany zespołu. Dyrektor sportowy Bjarne Rijs jest obecnie zajęty szukaniem nowego sponsora na przyszły sezon, ponieważ Saxo Bank zapowiedział wycofanie się z sponsoringu zespołu, jak informowaliśmy już wcześniej naszych Czytelników.

„Jeśli Rijs nie znajdzie nowego sponsora, będziemy musieli rozejrzeć się za innym zespołem dla Matti’ego. Na razie jeszcze zostało trochę czasu, ale jeśli do końca maja nic się nie zmieni, będziemy musieli zacząć myśleć o zmianie drużyny.” mówi Rolf Sorensen, menedżer Breschela.

Breschel miałby on zastąpić Belga Nicka Nuyensa w Rabobanku. Zespół ten szuka zawodnika, który dawałby szanse na zwycięstwa w wyścigach klasycznych. Holenderska prasa spekuluje, że kierownictwo zespołu kontaktowało się już w tej sprawie z Sorensenem. „Matti jest w kręgu zainteresowań wielu czołowych drużyn. A decyzja należy do niego”, dodaje menedżer Duńczyka.

Ale Rabobank to nie jedyna drużyna, która chciałaby widzieć Duńczyka w swoim składzie. Swoje zainteresowanie wyraziły także: Quick Step i RadioShack.

Galopente