Contador zwyciężył wczoraj na Côte de la Croix Neuve zwanej „Górze Jalaberta” w Mende. Mimo, że założył żółtą koszulkę lidera, Hiszpan częściowo jest zadowolony ze swojego występu.

„Chciałem wygrać na tym etapie ze względu na bonifikatę czasową. Chciałem zdobyć znaczącą przewagę nad moimi przeciwnikami, więc zacząłem wcześnie atakować. Miałem dziś dobry dzień, ale bywało lepiej. Nie czułem się zbyt dobrze, jak zaczynaliśmy się wspinać. Zwycięstwo nie przyszło mi łatwo. Nie doszedłem jeszcze całkiem do siebie po upadku na pierwszym etapie”, mówi Alberto Contador.

Podczas wspinaczki, na akcję Contadora odpowiedzieli dwaj jego rodacy: Alejandro Valverde i Samuel Sanchez, którzy uplasowali się na podium etapu.

Z każdym rokiem poziom wyścigu jest coraz wyższy i jest coraz więcej kolarzy, którzy są w stanie zagrozić mojemu prowadzeniu. Ale rywalizacja rozpocznie się teraz, będzie mi o wiele ciężej teraz, bo muszę bronić żółtej koszulki. Mam silny i zgrany zespół, ale na takiej trasie ciężko kontrolować przebieg wyścig”, dodaje Hiszpan.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments