Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przykłada wielką uwagę do historycznych rocznic związanych z przebiegiem trasy Tour de Pologne.

– Musimy pamiętać o miejscach i osobach, które na trwale wpisały się w historię Polskie i świata – mówi Czesław Lang. – To mój obowiązek jako Polaka i dyrektora Tour de Pologne. Z drugiej strony chcę zrobić wszystko, by promować Polskę nie tylko poprzez sport, ale także poprzez historię czy kulturę.

W ubiegłym roku kolarze czcili pamięć Powstania Warszawskiego, w tym roku wyścig włączony będzie w program obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Nie tylko. Ponieważ start 6. etapu (6 sierpnia) 67. Tour de Pologne odbędzie się w Oświęcimiu wyścigowa kolumna odda hołd pomordowanym w byłym niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau. Po starcie na oświęcimskim Rynku wszyscy uczestnicy 67. Tour de Pologne – kolarze z całego świata, dziennikarze, oficjele, przejdą w pobliże obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie zostaną złożone kwiaty i hołd pomordowanym.

Niedawna 65. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau odbiła się szerokim echem na świecie, także w kontekście Tour de Pologne, o czym pisały sportowe gazety i portale od Australii po USA, w tym tak prestiżowe jak „La Gazzetta dello Sport”, „Marca” czy cyclingnews.com.

Foto: naszosie.pl

Dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przykłada wielką uwagę do historycznych rocznic związanych z przebiegiem trasy Tour de Pologne. – Musimy pamiętać o miejscach i osobach, które na trwale wpisały się w historię Polskie i świata – mówi Czesław Lang. – To mój obowiązek jako Polaka i dyrektora Tour de Pologne. Z drugiej strony chcę zrobić wszystko, by promować Polskę nie tylko poprzez sport, ale także poprzez historię czy kulturę.

W ubiegłym roku kolarze czcili pamięć Powstania Warszawskiego, w tym roku wyścig włączony będzie w program obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Nie tylko. Ponieważ start 6. etapu (6 sierpnia) 67. Tour de Pologne odbędzie się w Oświęcimiu wyścigowa kolumna odda hołd pomordowanym w byłym niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau. Po starcie na oświęcimskim Rynku wszyscy uczestnicy 67. Tour de Pologne – kolarze z całego świata, dziennikarze, oficjele, przejdą w pobliże obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie zostaną złożone kwiaty i hołd pomordowanym. Niedawna 65. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau odbiła się szerokim echem na świecie, także w kontekście Tour de Pologne, o czym pisały sportowe gazety i portale od Australii po USA, w tym tak prestiżowe jak „La Gazzetta dello Sport”, „Marca” czy cyclingnews.com.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments