W niedziele 31 stycznia, odbędzie się pierwszy w sezonie klasyk we Francji, czyli Grand Prix d ‘Ouverture (1.1 UCI) w Marsylii, zaliczany do Pucharu Francji Zawodowców, który w ubiegłym sezonie wygrał Jimmy Casper (Saur-Sojasun).

Na starcie pojawi się m.in. ubiegłoroczny zwycięzca imprezy Remi Pauriol (Cofidis), Enrico Gasparotto (Astana), Sandy Casar, Sebastien Chavanel (FDJ), John-Lee Augustyn (Sky), Thomas Voeckler (Bbox Telecom), Borut Bozic, Romain Feillu, Brice Feillu (Vacansoleil), Thor Hushovd (Cervelo).

Pełna lista startowa Grand Prix d’Ouverture 2010:

Cofidis, le crédit en ligne
Remi PAURIOL
* Remi CUSIN
Leonardo DUQUE
* Julien EL FARES
* Tony GALLOPIN
Kalle KRIIT
Amael MOINARD
Tristan VALENTIN

Astana
Enrico GASPAROTTO
Maxim GOUROV
Andry GRIVKO
Valentin IGLINSKIY
Yevgeniy NEPOMNYACHSHIY
Oscar PEREIRO SIO
* Bolat RAIMBEKOV
* Mirco SELVAGGI

Française des jeux

Sandy CASAR
Sébastien CHAVANEL
* Rémy DI GRéGORIO
Mathieu LADAGNOUS
* Gianni MEERSMAN
* Yohan OFFREDO
Jussi VEIKKANEN

Sky Pro Cycling Team

* John-Lee AUGUSTYN
Michael BARRY
Sylvain CALZATI
Steve CUMMINGS
* Peter KENNAUGH
Nicolas PORTAL
Morris POSSONI
Davide VIGANO

Bbox Bouygues Telecom

Freddy BICHOT
Yohann GENE
Said HADDOU
Alexandre PICHOT
Mathieu SPRICK
Yuri TROFIMOV
Sébastien TURGOT
Thomas VOECKLER

Skil – Shimano

Koen DE KORT
* Robin CHAIGNEAU
Roy CURVERS
* Alexandre GENIEZ
* Steve HOUANARD
Yann HUGUET
* Albert TIMMER
Tom VEELERS

AG2R – La mondiale

* Maxime BOUET
Dimitri CHAMPION
Hubert DUPONT
David LE LAY
* Julien LOUBET
René MANDRI
Lloyd MONDORY

Vacansoleil Pro Cycling Team

Borut BOZIC
Romain FEILLU
* Brice FEILLU
Johnny HOOGERLAND
Björn LEUKEMANS
Marco MARCATO
Frederik VEUCHELEN
Lieuwe WESTRA

Saur – Sojasun

Cedric COUTOULY
* Anthony DELAPLACE
Jérémy GALLAND
* Jonathan HIVERT
Cyril LEMOINE
* Guillaume LEVARLET
Jean-Marc MARINO
* Julien SIMON

Topsport Vlaanderen – Mercator Pro Cycling Team

* Kris BOECKMANS
* Sander ARMEE
* Jérome BAUGNIES
Johan COENEN
* Thomas DE GENDT
* Pieter JACOBS
* Maarten NEYENS
Preben VAN HECKE

Bretagne – Schuller

Stéphane BONSERGENT
Jean-Luc DELPECH
Eduardo GONZALO RAMIREZ
* Mathieu HALLEGUEN
Lilian JEGOU
Noan LELARGE
* Laurent PICHON
* Florian VACHON

Landbouwkrediet

Claude VANCOILLIE
Frédéric AMORISON
Koen BARBE
David BOUCHER
Steven CAETHOVEN
Bert DE WAELE
Hans DEKKERS
Bart DOCKX
Bert SCHEIRLINCKX

BigMat – Auber 93

Niels BROUZES
* Fabien BACQUET
* Guillaume FAUCON
Nadir HADDOU
* Dimitri LE BOULCH
Julien MAZET
Johan MOMBAERTS
* Jonathan THIRE

An Post – Sean Kelly Team

Nico EECKHOUT
* Kim BORRY
* Mark CASSIDY
* Maxim DE BUSSCHERE
Benny DE SCHROODER
Kenny LISABETH
Stijn MINNE
Paidi O’BRIEN

Team Roubaix-Lille Metropole

Benoît DAENINCK
Renaud DION
* Morgan KNEISKY
* Mickael LARPE
* Clément LHOTELLERIE
* Arnaud MOLMY
* Cédric PINEAU
* Steven TRONET

Cervélo Test Team

Joao CORREIA
Inigo CUESTA LOPEZ DE CASTRO
* Stefan DENIFL
Thor HUSHOVD
Edward KING
Brett LANCASTER
Óscar PUJOL
Dominique ROLLIN

Carmiooro – NGC

Eric BERTHOU
* Laurent BEURET
Paride GRILLO
Jure KOCJAN
Enrico PERUFFO
* Andrea PIECHELE
Antonio QUADRANTI
Andrea TONTI

Verandas Willems

Stefan VAN DIJCK
Dieter CAPELLE
Sjef DE WILDE
Grégory HABEAUX
* Fabio POLAZZI
Sven RENDERS
* Jonas VAN GENECHTEN
James VAN LANDSCHOOT

*-zawodnicy poniżej 25 roku życia.