Luis Mate z ekipy Androni-Giocattoli wygrał górski, 6 etap Tour de San Luis. Hiszpan wygrał odcinek z metą pod Mirador del Sol.

Był to udany etap dla kolarzy Androni-Giocattoli, ponieważ drugą pozycje na etapie zajął Jose Serpa. Trzeci był lider wyścigu Vincenzo Nibali (Liquigas-Doimo).

“To bardzo ważne zwycięstwo dla mnie” – powiedział Luis Mate. “Cały zespół pracował bardzo dobrze, a w szczególności Jose Serpa, który próbował atakować w końcówce, ale Nibali dziś był za silny” – opowiada Hiszpan.

Vincenzo Nibali mimo ostrej ofensywy kolarzy Androni-Giocattoli, zdołał utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalne,j w której wyprzedza Jose Serpę o 28 sekund.

“To był decydujący dzień. Jutro jest ostatni, płaski etap” powiedział Nibali. “Jestem pewien że jutro ja i moja ekipa będziemy kontrolować wyścig. Jeśli się to uda, to jutro będziemy cieszyć się ze zwycięstwa” – kończy Nibali.

Na dzisiejszym najtrudniejszym etapie zlokalizowane były 3 premie górskie, a meta usytuowana była na podjeździe.

Na początku do przodu ruszyli Luis Mansilla (Chile), Martin Garrido (Argentyna), Magno Nazaret (Scott – Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos), Jairo Perez (Kolumbia) i Jorge Martin Montenegro (Andalucia-Cajasur). Jednak zostali złapani kilka kilometrów przed finałowym podjazdem.

Po ostrej selekcji ekipy Androni-Giocattoli na przodzie pozostali Luis Mate, Jose Serpa, Jackson Rodriguez, Carlos Ochoa (Androni-Giocattoli), Rafael Valls (Footon-Servetto-Fuji), Michael Rasmussen (Miche), Moritz Milatz (Niemcy) oraz lider klasyfikacji generalnej, Vicenzo Nibali (Liquigas-Domo). Dzięki przewadze liczebnej, kolarze Androni-Giocattoli praktycznie robili co tylko im wpadło do głowy. Dzięki temu po kilku atakach grupka się porwała, a Mate mógł cieszyć się ze zwycięstwa etapowego.

Przemysław Niemiec (Miche) zajął 27. pozycję około 2 minuty straty. W klasyfikacji generalnej jest 38. tracąc 15 minut do lidera.

Wyniki 6 etapu Tour de San Luis:

1 Luis Mate (Spa) Androni-Giocattoli                             4:01:34
2 Jose Serpa (Col) Androni-Giocattoli
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Doimo
4 Jackson Rodriguez (Ven) Androni-Giocattoli                        0:03
5 Rafael Valls (Spa) Footon-Servetto-Fuji                           0:06
6 Carlos Ochoa (Ven) Androni-Giocattoli                             0:10
7 Michael Rasmussen (Den) Miche                                     0:13
8 Moritz Milatz (Ger) Germany                                       0:14
9 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo                           0:15
10 Ignacio Pereyra (Arg) Argentina                                   0:23
11 Arnols Alcolea (Cub) Cuba                                         0:37
12 Raul Granjel (Cub) Cuba

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments