Samuel PlouhinecSamuel Plouhinec, Mistrz Francji amatorów, został potrącony przez samochód na początku tego tygodnia. Sezon dla niego się zakończył.

Nie znamy jeszcze szczegółowych informacji na temat przyczyn wypadku, natomiast znana jest diagnoza: potrójne złamanie kolana. Kolarz w środę rano przeszedł operację w szpitalu w Paryżu. „Ze względu na powagę jego kontuzji, Samuel z pewnością ma już sezon z głowy” – powiedział dyrektor sportowy Team Véranda Rideau Sarthe, Johnny Neveu.

33-latek w przeszłości przechodził już przez podobne doświadczenia, w 1999 r. na treningu przed wyścigiem Tour de l’Ain wpadł pod samochód.

Plouhniec występował we francuskich ekipach zawodowych takich jak Cofidis 1997-1999, Jean Delator 2001, Bretagne-Jean Floc’h 2005, Agritubel 2006.

Poprzedni artykułWstępna lista startowa Tour Down Under 2010
Następny artykułPrezentacja koszulek liderów Giro d’Italia 2010
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments