Saur-SojasunFrancuska ekipa Pro Continental, Saur-Sojasun została zaprezentowana. Liderem z pewnością będzie sprinter, Jimmy Casper, który może liczyć na wsparcie głównie młodych kolarzy takich jak Jerome Coppel czy Anthony Delaplace.

Głównym celem Saur-Sojasun będzie zagwarantowanie sobie startu w Tour de France, lecz nie będzie to łatwe mając taką konkurencje jak zespół BMC na czele z Evansem, Ballanem czy Georgem Hincapie, ekipą Cervelo z Thorem Hushovdem oraz Carlosem Sastre, czy wreszcie Vacansoleil z braćmi Felliu.

“W tym sezonie, wielu znakomitych kolarzy z wyrobionymi nazwiskami przeniosło się do mniejszych ekip ze statusem ProConti, co znacznie zaostrzyło rywalizację w wyścigu do otrzymania dzikiej karty na Tour de France. Musimy udowodnić że zależy nam na starcie Wielkiej Pętli.” powiedział Stephane Heulot dyrektor sportowy drużyny. „Musimy pokazać się z dobrej strony na trasie Paryż-Nicea, Paryż-Roubaix i Criterium International, aby potem otrzymać szansę występu w lipcowym TDF” – kontynuuje Francuz.

Ekipa w dużej mierze zbudowana jest pod jednego kolarza – Jimmy`ego Caspera, który za sobą ma znakomity sezon na francuskim podwórku, wygrywając 10 wyścigów oraz triumfując w klasyfikacji generalnej Pucharu Francji.

Nie można zapomnieć o Jonathanie Hivert oraz Cyrilu Lemoine obaj ci kolarze przybyli z Skil-Shimano. Ten pierwszy w ubiegłym roku zakończył wyścig Paryż-Nicea na 7 pozycji w klasyfikacji generalnej. Lemonie w ostatniej edycji Tour de France uplasował się na 3 miejscu podczas 3 etapu.

Silnym wzmocnieniem mogą być również młodzi kolarze 24 letni, Jerome Coppel oraz Anthony Delaplace. Coppel to dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata kolarzy do 23 lat w jeździe indywidualnej na czas, ostatnie dwa sezony spędził w FDJ. Delaplace to 21-letni były Mistrz Francji juniorów. Reprezentant Francji U-23, w ubiegłym sezonie był 11 w Paris – Tours dla orlików oraz zdobył brązowy medal Mistrzostw Francji w tej samej kategorii wiekowej.

Pełen skład ekipy Saur – Sojasun na sezon 2010:

Cyril Bessy, Jimmy Casper, Jérôme Coppel, Cédrid Coutouly, Anthony Delaplace, Jimmy Engoulvent, Jérémie Galland, Jonathan Hivert, Fabrice Jeandesboz, Sébastien Joly, Cyril Lemoine, Guillaume Levarlet, Laurent Mangel, Jean-Marc Marino, Stéphane Poulhiès, Rony Martias, Romain Mathéou, Julien Simon, Yannick Talabardon.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments