Eddy MerckxTegoroczne dwa belgijskie etapy Tour de France, będą miały na celu oddać hołd pięciokrotnemu zwycięzcy Touru, Eddyemu Merckxowi.

Pierwszy etap będzie przejeżdżał przez rodzinne miasto Belga, Meise. Drugi etap przejdzie przez miasto, w którym spędził większość swojego dzieciństwa, Tervuren.

Christian Prudhomme, dyrektor Tour de France, na konferencji prasowej w Bruskseli przedstawił te dwa etapy, które odbędą się 4 i 5 lipca.

Naprawdę chciałem oddać hołd Eddyemu, który obchodzi swoje 65 urodziny w czerwcu, stąd chęć do Brukseli„, powiedział. „Rzadko się zdarza, gdy Tour de France zwraca się do władz miasta w sprawie organizacji etapu, a nie na odwrót.”

Merckx, który 17 czerwca obchodzi 65 urodziny , wygrał Tour w 1969, 1970, 1971, 1972 i 1974 roku . Wygrał także klasyfikację punktową w 1969, 1971 i 1972 roku, a górską w 1969 i 1970. Ponadto, na swoim koncie ma 34 zwycięstwa etapowe w Tourze.

„W Brukseli sam nigdy nie wygrałem etap Touru” opowiada Mercx „Ale w 1969 zdobyłem żółtą koszulkę podczas jazdy drużynowej na czas”

Jeśli mam być szczery, to najlepszym prezentem urodzinowym, będzie zwycięstwo któregoś z belgijskich kolarzy na etapie do Brukseli”, kończy Mercx.

Poprzedni artykułAg2r La Mondiale rozpocznie sezon w Gabonie
Następny artykułMłodzieżowe Footon-Servetto
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments