Chris SorensenChris Anker Sørensen będzie kapitanem Saxo Banku w nadchodzącej edycji wyścigu Giro d’Italia, będzie to jego pierwsza poważna rola kapitana w pięcioletniej zawodowej karierze.

25- latek powiedział, że rezygnuje z dobrego występu w Tour de France w celu zwiększenia swoich szans na sukces we Włoszech.

„Zawsze byłem gotów wspierać ambicje moich kolegów z drużyny” – mówi Sorensen.

Wczoraj Duńczyk został wpisany przez swojego dyrektora sportowego Bjarne Riisa, na wstępną listę kolarzy Saxo Bank, którzy wystartują w Tour de France. Lecz zawodnik nie widzi przeszkód, żeby przejechać obydwa wielkie wyścigi, jeśli dobrze zaprezentuje się podczas Giro d’Italia 2010.

Nie widzę problemu, jeśli wystarczy mi sił jestem w stanie przejechać też Tour de France” – powiedział. „Mam nadzieję, że powalczę na Giro, a następnie będę pomagał bracią Schleck w walce o podium Tourze”.

Poprzedni artykułKolarze z Rybnika ślą życzenia
Następny artykułBracia Davis w Astanie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments