GuldhammerNowy kolarz ekipy Columbia-HTC, 20-letni Duńczyk Rasmus Guldhammer, z niecierpliwością czeka na swój debiutancki sezon w ProTour.

Rasmus Guldhammer oczekuje dobrej jazdy w górach w przyszłym sezonie.

W leżącej na płaskim terenie Danii, chłopak nie mógł odkryć swojego talentu do wspinaczki na długich podjazdach, przekonał się o tym dopiero gdy wybrał się na urlop z rodziną we Włoszech. „Pewnego dnia wybrałem się na górski trening, na którym okazało się że łatwo pokonuje mi się długie podjazdy”- opowiada młody Duńczyk

Guldhammer dorastał w Duńskim Velje,  w miejscu które jest jednym z niewielu podjazdów w Tour of Denmark. „Podjazd ma tylko 500 metrów długości, ale nachylenie jest 21 procentowe, nie możemy konkurować z Alpe d’Huez” – powiedział.

Kolejny nowicjusz w Team Columbia, Tejay Van Gardaren potwierdził górskie predyspozycje Guldhammera, mówiąc: „Wszyscy przyzwyczaili się do widoku tylnego koła Rasmusa podczas podjazdów„.

Rasmus występował w tym sezonie w ekipie Caprinordic, dla której wygrał dwa etapy w GP Portugal oraz zajął czwarte miejsce w Tour of Denmark, gdzie był również najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji młodzieżowej. Ponadto, wygrał Liège-Bastogne-Liege dla młodzieżowców oraz zdobył drugą lokatę w Ronde van Vlaanderen U-23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments