Tour de France 2010Dyrektor wyścigu Tour de France, Christian Prudhomme w rozmowie z francuską agencją prasową przyznał, że wiele zespołów będzie zawiedzionych swoją nieobecnością na Tourze ponieważ, jest ogromna konkurencja o miejsce w przyszłorocznej imprezie.

– Wybór jest ciężki, cięższy niż w latach ubiegłych. Wcześniej zapraszaliśmy 20 ekip. Nawet, gdybyśmy zwiększyli ilość teamów do 22, to i tak nie ułatwi nam to zadania-stwierdził Prudhomme.

Według porozumienia z UCI, szesnaście drużyn otrzyma miejsce startowe automatycznie.: -„ Zostają więc cztery, czy sześć miejsc. Czyli nie wiele.  Jest 26 czy 27 ekip, które chciałyby wystąpić w Tourze, dlatego selekcja będzie bardzo ostra” – dodał szef  Tour de France.

W tym roku rynek transferowy w kolarstwie, przypominał bardziej rywalizacje klubów piłkarskich o najlepszych zawodników. Wielkie nazwiska są rozproszone na więcej drużyn i powstało wiele nowych silnych ekip” dodał.

Drużyny które na pewno wystąpią w Tourze to: RadioShack, Sky Team, BMC Racing, Vacansoleil, Saur Sojasun, Katiusza, Garmin-Transitions, Cervelo i Skil-Shimano.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments