CC Nogent-Sur-OiseNogent sur Oise to niewielkie miasteczko w północnej Francji w departamencie Oise, zamieszkuje zaledwie 20 000 tys. osób, lecz  zna je każdy francuski kolarz i sympatyk kolarstwa.

W Nogent od 1948 roku działa klub kolarski CC Nogent sur Oise, który od niedawna jest prawdziwą kuźnią kolarskich talentów. W ciągu ostatnich kilku lat, z Nogent do francuskich drużyn ProTour i Professional Continental odeszło kilka znanych nazwisk.

Między innymi klub z Pikardi wychował takie gwiazdy jak Sébastien Mirand (Cofidis) Christophe Riblon (Ag2r) Arnaud Coyot (Caisse d’Épargne) William Bonet,  Saïd Haddou (obaj Bouygues Telecom). Wychowankiem  CC Nogent-sur-Oise jest także Brice Feillu, zwycięzca szóstego etapu na tegorocznym Tour de France i jego starszy brat Romain Felliu (obaj Vacansoleil).

W tym sezonie ekipę opuścił 22 latek Stéphane Rossetto, który przechodzi do Vacansoleil i 21 latek Arnaud Molmy który przenosi się do do francuskiej drużyny kontynentalnej Roubaix-Lille Métropole.

Kto wie, może i zawodnicy, którzy będą reprezentowali barwy ekipy w 2010 roku, kiedyś staną się wielkimi gwiazdami…

Skład CC Nogent-Sur-Oise na 2010:

Alexis Bodiot, 21 lat

Morgan Chedhomme, 24 lat

Flavien Dassonville, 18 lat

Romain Delalot, 18 lat

Arnaud Demare, 18 lat

Alexandre Gratiot, 20lat

Julien Guay, 23 lat

Rudy Lesschaeve, 24 lat

Stéven Le Hyaric, 23 lat

Clément Penven, 20 lat

Adrien Petit, 19 lat

Quentin Santy, 20 lat

Mathieu Simon, 22 lat

Jimmy Turgis, 18 lat

Foto:www.echoduvelo.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments