Wyniki 21 etapu + końcowe klasyfikacje z dnia 20.09.2009, Rivas – Mardid, dystans 110,2 km

1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 3:11:55
2 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
3 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
4 Leonardo Duque (Col) Cofidis
5 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
6 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
7 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
8 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
9 Tom Leezer (Ned) Rabobank
10 Paul Voss (Ger) Milram
11 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
12 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
13 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
14 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
15 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
16 Christian Knees (Ger) Milram
17 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
18 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
19 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
20 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
21 Dominik Roels (Ger) Milram
22 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:00:08
23 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:10
24 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
25 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
27 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
28 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
29 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
30 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
32 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
33 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
34 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
35 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
36 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
37 Ivan Basso (Ita) Liquigas
38 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
39 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
40 Daniel Navarro (Spa) Astana
41 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
42 Jesús Hernández (Spa) Astana
43 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
44 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
45 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
46 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
47 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
48 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
49 Julien El Farès (Fra) Cofidis
50 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
51 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
52 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
54 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
55 Robert Gesink (Ned) Rabobank
56 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
57 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
58 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
59 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:00:16
60 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
61 Michael Schär (Swi) Astana
62 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
63 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
64 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
65 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
66 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
68 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
69 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
71 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
72 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
73 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
74 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
75 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
76 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
77 Martin Velits (Svk) Milram
78 Assan Bazayev (Kaz) Astana
79 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
80 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:00:25
81 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
82 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
83 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
84 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:27
85 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:00:28
86 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
87 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:00:30
88 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
89 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
90 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
91 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 0:00:30
92 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
93 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
94 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
95 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
96 Lars Boom (Ned) Rabobank
97 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
98 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
99 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
100 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
101 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
102 Damien Monier (Fra) Cofidis
103 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
104 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
105 Marco Velo (Ita) Quick Step
106 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
107 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
108 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
109 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
110 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:00:37
111 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
112 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:40
113 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
114 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:00:41
115 Matthias Russ (Ger) Milram
116 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
117 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
118 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:50
119 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
120 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:51
121 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:00:53
122 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
123 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:56
124 David Moncoutié (Fra) Cofidis
125 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
126 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
127 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
128 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
129 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:01:08
130 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:01:11
131 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
132 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:01:15
133 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
134 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
135 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:01:22
136 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
137 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:01:22
138 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
139 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
Punkty
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 25 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 20
3 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
4 Leonardo Duque (Col) Cofidis 14
5 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 12
6 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 10
7 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 9
8 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 8
9 Tom Leezer (Ned) Rabobank 7
10 Paul Voss (Ger) Milram 6
11 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 5
12 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
13 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 3
14 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 2
15 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 1
Lotna premia 1 – Rivas Vaciamadrid, km. 52,6
1 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 4 pts
2 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2
3 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 1
Lotna premia 2 – Madrid (lap 3) km. 86,2
1 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 4 pts
2 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 2
3 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1
Premia solidarności
1 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
Drużynowo na 21 etapie
1 Team Milram 9:35:45
2 Silence – Lotto 0:00:10
3 Liquigas
4 Team Columbia – HTC
5 Contentpolis – Ampo
6 Team Saxo Bank
7 Rabobank 0:00:18
8 Euskaltel – Euskadi 0:00:20
9 Caisse D’Epargne
10 Xacobeo Galicia
11 Cervelo Test Team
12 Cofidis, le credit en ligne
13 Française Des Jeux 0:00:30
14 Fuji – Servetto
15 AG2R – La Mondiale 0:00:32
16 Astana 0:00:36
17 Lampre – N.G.C 0:00:40
18 Garmin – Slipstream 0:00:46
19 Quick Step 0:01:00
20 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:06
21 Andalucía – Cajasur 0:01:09
22 BBOX Bouygues Telecom 0:02:03

Końcowa klasyfikacja generalna
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 87:22:37
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:55
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:32
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:02:12
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:04:27
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:06:40
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:09:08
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:09:11
9 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:11:08
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:11:27
11 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:14:24
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:15:08
13 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:15:10
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:17:15
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:18:41
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:20:11
17 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:21:03
18 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:21:11
19 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:23:38
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:24:00
21 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:24:36
22 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:33:19
23 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:34:48
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:36:49
25 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:37:05
26 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:37:14
27 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:46:45
28 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:48:07
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:52:58
30 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:53:40
31 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:57:07
32 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:58:17
33 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:58:20
34 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:59:42
35 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 1:02:34
36 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 1:03:49
37 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 1:05:05
38 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 1:06:25
39 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 1:06:31
40 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 1:06:44
41 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:07:51
42 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:09:28
43 Christian Knees (Ger) Milram 1:17:16
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:18:47
45 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:19:06
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:18
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:21:27
48 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:22:24
49 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:22:39
50 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:23:45
52 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:24:17
53 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:26:13
54 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:27:04
55 Lars Boom (Ned) Rabobank 1:28:13
56 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:28:24
57 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:29:14
58 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:30:07
59 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:32:33
60 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:34:35
61 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:34:53
62 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:35:08
63 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:35:17
64 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:36:42
65 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:39:22
66 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:41:03
67 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:42:14
68 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:43:52
69 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:46:51
70 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:46:54
71 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:51:28
72 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:51:41
73 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:52:52
74 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:54:01
75 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:55:32
76 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:56:22
77 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:59:47
78 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:59:54
79 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:01:47
80 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 2:03:28
81 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 2:03:32
82 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 2:07:41
83 Dominik Roels (Ger) Milram 2:08:25
84 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:08:34
85 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2:09:44
86 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 2:10:55
87 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 2:11:21
88 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 2:12:03
89 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 2:12:42
90 Matthias Russ (Ger) Milram 2:17:39
91 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:17:50
92 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:18:25
93 Marco Velo (Ita) Quick Step 2:18:26
94 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 2:19:46
95 Martin Velits (Svk) Milram 2:20:48
96 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:20:50
97 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 2:22:26
98 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:22:57
99 Paul Voss (Ger) Milram 2:27:43
100 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:27:53
101 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:28:38
102 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:28:48
103 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:28:53
104 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:32:05
105 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:32:39
106 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:35:43
107 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:36:32
108 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:37:38
109 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:38:05
110 Michael Schär (Swi) Astana 2:39:45
111 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:40:56
112 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:42:38
113 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:46:18
114 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:46:43
115 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:47:06
116 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:51:10
117 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:51:56
118 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:51:58
119 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:52:13
120 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:53:02
121 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:53:17
122 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:53:44
123 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:55:24
124 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:57:16
125 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:57:50
126 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:58:07
127 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:58:10
128 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 3:00:24
129 Tom Leezer (Ned) Rabobank 3:01:15
130 Assan Bazayev (Kaz) Astana 3:06:28
131 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 3:08:41
132 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 3:09:57
133 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 3:13:53
134 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 3:16:05
135 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 3:17:50
136 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 3:18:41
137 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 3:19:05
138 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 3:19:54
139 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:29:02

Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 150 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 111
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 101
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 99
5 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 89
6 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 68
7 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 68
8 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas 64
10 Leonardo Duque (Col) Cofidis 64
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 55
12 David Moncoutié (Fra) Cofidis 54
13 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 47
14 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 42
15 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 42
16 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 42
17 Lars Boom (Ned) Rabobank 40
18 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 39
19 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 36
20 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 34
21 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 33
22 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 30
23 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 30
24 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 28
25 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 27
26 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 24
27 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 23
28 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21
29 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 21
30 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 21
31 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 20
32 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 20
33 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 18
34 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 18
35 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 16
36 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 15
37 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 14
38 Christian Knees (Ger) Milram 13
39 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 13
40 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
41 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 12
42 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
43 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
44 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 11
45 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 11
46 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
47 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 10
48 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 9
49 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 9
50 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
51 Tom Leezer (Ned) Rabobank 9
52 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
53 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
54 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 7
55 Jesús Hernández (Spa) Astana 7
56 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
57 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 6
58 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 6
59 Daniel Navarro (Spa) Astana 6
60 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
61 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
62 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
63 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 4
64 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
65 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
66 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 3
67 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
68 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
69 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
70 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 3
71 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
72 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 2
73 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
74 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
75 Dominik Roels (Ger) Milram 1
76 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
77 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
78 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
79 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 186 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 99
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 73
4 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 67
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 61
6 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
8 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 52
11 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 51
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 45
13 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 34
14 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 34
15 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 32
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 32
17 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 32
18 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
19 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
20 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 24
21 Lars Boom (Ned) Rabobank 22
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
23 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
24 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 19
25 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
26 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 18
27 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 17
28 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
29 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
30 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 13
31 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
32 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
33 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
34 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 12
35 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 11
36 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 11
37 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 10
38 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 10
39 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 10
40 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 10
41 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
42 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
43 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
44 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
45 Paul Voss (Ger) Milram 8
46 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 7
47 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
48 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6
49 Jesús Hernández (Spa) Astana 6
50 Christian Knees (Ger) Milram 6
51 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
52 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 5
53 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 5
54 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 5
55 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
56 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
57 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
58 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
59 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
60 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 3
61 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
62 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
63 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
64 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
65 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 3
66 Martin Velits (Svk) Milram 3
67 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
68 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
69 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
70 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
71 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
72 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
73 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
74 Dominik Roels (Ger) Milram 1
75 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 7 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 17
3 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 17
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 19
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank 22
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 29
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 40
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 52
9 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 53
10 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 58
11 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 61
12 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 63
13 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 66
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 74
15 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 74
16 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 79
17 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 79
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 93
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 93
20 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 94
21 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 102
22 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 104
23 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 105
24 Leonardo Duque (Col) Cofidis 111
25 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 112
26 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 112
27 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 115
28 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 116
29 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 122
30 Jesús Hernández (Spa) Astana 123
31 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 123
32 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 123
33 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 126
34 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 127
35 Pieter Weening (Ned) Rabobank 128
36 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 130
37 Christian Knees (Ger) Milram 131
38 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 132
39 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 132
40 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 132
41 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 136
42 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 136
43 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 137
44 Julien El Farès (Fra) Cofidis 140
45 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 140
46 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 142
47 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 143
48 Daniel Navarro (Spa) Astana 144
49 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 149
50 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 150
51 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 160
52 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 161
53 Bram Tankink (Ned) Rabobank 163
54 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 183
55 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 195
56 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 196
57 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 198
58 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 205
59 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 213
60 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 219
61 Dominik Roels (Ger) Milram 232
62 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 232
63 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 244
64 Paul Voss (Ger) Milram 247
65 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 248
66 Martin Velits (Svk) Milram 258
67 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 266
68 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 272
69 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 274
70 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 301
71 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 306
Klasyfikacja drużynowa
1 Xacobeo Galicia 261:57:19
2 Caisse D’Epargne 0:23:43
3 Astana 0:31:39
4 Cofidis, le credit en ligne 0:39:37
5 Fuji – Servetto 0:52:23
6 Rabobank 0:57:35
7 Euskaltel – Euskadi 1:04:40
8 Silence – Lotto 1:07:04
9 Cervelo Test Team 1:19:27
10 Liquigas 1:34:05
11 Française Des Jeux 1:42:50
12 AG2R – La Mondiale 2:00:05
13 Team Saxo Bank 2:40:52
14 Contentpolis – Ampo 2:44:26
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 2:47:01
16 Lampre – N.G.C 2:53:20
17 Garmin – Slipstream 3:06:47
18 Andalucía – Cajasur 3:09:09
19 Quick Step 3:44:40
20 Team Milram 3:45:36
21 BBOX Bouygues Telecom 5:01:08
22 Team Columbia – HTC 6:32:35